Praktizējas ēdienu gatavošanā Portugālē

- 19.Septembris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Sešas meitenes no Valmieras tehnikuma vasarā uz sešām nedēļām devās gūt praktisku pieredzi Portugālē, lai Lisabonas restorānos praktizētos ēdienu gatavošanas jomā.

Linda Drulle, Klinta Šimanska, Signe Jansone, Lelde Auziņa, Roze Jurčika un Kristīne Vīksniņa strādāja dažādos restorānos un mācījās gatavot raksturīgos valsts ēdienus, turklāt vietējie vairākas no meitenēm iedēvējuši par mašīnām, jo uzdotie darbi paveikti neierasti ātri. «Liesma» tikās ar četrām no jaunietēm, jo divas  meitenes mācās Valmieras tehnikuma teritoriālajā struktūrvienībā Rankā.

«Sākumā portugāļi īsti nezināja, ko ar mums darīt. Pirmajā dienā, kad mēs aizgājām, viņi skatījās uz mums un mēs skatījāmies uz viņiem un nesapratām, kas jādara. Bet beigās mēs iegājām virtuvē un pašas aptvērām, kas jādara, un viņi saprata, ko mums var uzticēt,» skaidro Klinta Šimanska. Ar laiku sadarbība kļuvusi patstāvīgāka. «Pirmoreiz viņi rādīja, otrreiz viņi to pašu lietu izskaidroja. Pēdējā nedēļā jau bija: re kur meitenes, un jūs zināt, kas jādara,» min Signe Jansone. «Bet ļoti forši, ka viņi ļāva visu, nelika tikai mizot vai mazgāt traukus,» papildinot uzsver Linda Drulle.

Meitenes mācījās dažādu jūras velšu gatavošanu, guva iemaņas mīdiju, krabju un astoņkāju pasniegšanā. Savukārt Lelde Auziņa strādāja par viesmīli, tāpēc guva prasmes brokastu un pusdienu galdu klāšanā. Tāpat jaunietes guva zināšanas par vietējo ēdienu pagatavošanas veidiem. Viņas uzsvēra, ka vide bijusi ļoti atbalstoša, kolēģi iedrošinājuši un iemācījuši daudz jauna par ēdienu pagatavošanu un to sastāvu. «Piemēram, mēs ēdienu pusdienās neēdām. Viņi teica: «Pagaršo, tas ir mūsu ēdiens. Novērtē, kā tas garšo, kas tas tāds ir, izskaidro, kā to pagatavot.»,» atceras Klinta Šimanska.

BRĪVAJĀ LAIKĀ meitenes devās ekskursijās pa Lisabonas apkārtni, apskatot tuvējās pilsētas Belém, Parque das Nações, Sintra, Cascais un Estoril. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru