Populisma sekas

- 4.Septembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijas valdība un arī parlaments pašlaik atrodas nākamā gada budžeta veidošanas procesā. Fakts, ka līdzekļu nepietiek visām vajadzībām, ir ierasta lieta un nav nekas unikāls nedz Latvijā, nedz arī pasaulē. Daudz sliktāk ir, ka līdzekļu nepietiek arī tiem mērķiem, kas jau paredzēti mūsu valsts likumdošanā.

Runa ir galvenokārt par pedagogu un medicīnas darbinieku algu palielināšanu, kam līdzekļi nākamā gada budžetā var arī neatrasties vai, ja precīzāk, tad pavisam noteikti neatradīsies pilnā apmērā, jo tikai abām šīm vajadzībām nepieciešams vairāk naudas, nekā ir iespējams iztērēt papildu līdzekļu. Pie tam jāņem vērā, ka pēdējie ir jādala ne jau tikai starp skolotājiem un medmāsām, bet vēl arī starp policistiem, ugunsdzēsējiem, kultūras darbiniekiem, par praktiskām vajadzībām nemaz nerunājot.

Rezultātā valsts, visticamāk, nespēs nodrošināt pati savu, pie tam likumā iekļauto, solījumu izpildi par skolotāju minimālā atalgojuma nodrošināšanu un mediķu algu paaugstināšanu jau pastāvošajos vai solītajos apmēros 2020. gadā. Attiecībā uz pedagogiem teorētiski vispār var izveidoties absurda situācija, ka nākamgad nāktos samazināt viņu atalgojumu, jo minimālajai algai 750 eiro apmērā līdzekļi ir paredzēti tikai šā gada budžetā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru