Politizēšanai nevēlama institūcija

- 21.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Ap Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatu, kas kļuvis vakants pēc līdzšinējās ST priekšsēdētājas Inetas Ziemeles kļūšanas par Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi, gluži negaidīti izvērsušās kaismīgas politiskās batālijas. 

Jāatgādina, ka sākotnēji šķita – amatu bez īpašām problēmām ieņems Jaunās Vienotības (JV) virzītā šīs partijas pārstāve, 13. Saeimas priekšsēdētāja biedre Inese Lībiņa-Egnere, kurai ir gana iespaidīga juridiskā darba pieredze, pie tam atbilstīga tieši ST tiesneša amatam. Situācija ne gluži raksturīga Latvijas politikai – kad ir vakants amats un savā ziņā «savs» cilvēks, profesionālajā ziņā atbilstošs amatam, bet gadās arī tā.

Ja valdošās koalīcijas partijas būtu godprātīgas, tad tām vajadzēja piekrist šai kandidatūrai un atbalstīt to vienotā frontē tā iemesla dēļ, ka ST pirmkārt un galvenokārt ir tiesa, nevis politizēts kantoris. Un šajā tiesā jomas profesionāļi izvērtē sarežģītus juridiskos jautājumus, tamdēļ visiem vajadzētu būt ieinteresētiem, lai par ST tiesnešiem kļūtu labākie vai vismaz labākie no pieejamajiem konstitucionālo tiesību pārzinātājiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru