Policists, kura hobijs ir fotografēšana

- 16.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmierietis, policists OSKARS TAPINSKIS strādā gan Valmierā, gan Kocēnos. Liesma uzaicināja viņu uz sarunu, lai iepazītos un aprunātos. 

Labas atmiņas par bērnudārzu «Vālodzīte». Jau bērnudārzā liecībā, kur bija jāieraksta atbilde uz jautājumu: kas tu vēlies būt, kad izaugsi liels?, Oskars uzrakstījis – policists 

«Līdz ar to gāju, lai šo mērķi sasniegtu. Nākamais solis pēc pamatskolas bija tad, kad Valmieras 5. vidusskolā  no 10.  līdz 12. klasei bija iespēja mācīties virzienu – policija, kuru es izvēlējos. Tā bija iespēja man saprast, vai tas ir mans virziens vai nav. Tur papildus vispārīgajiem mācību priekšmetiem bija tuvcīņa un pašaizsardzība, kriminālistika, šaušanas mācība, un liels pluss bija, ka redzējām reālo policistu darbu, jo braucām viņiem līdzi dažādos reidos. Mācoties šo virzienu, bijām pati pirmā klase, un joprojām vidusskolēni šajā skolā var mācīties šo virzienu.»

Pēc vidusskolas absolvēšanas devies studēt Valsts policijas koledžā (VPK)

«Pabeidzis vidusskolu, sapratu, ka policista darbs ir domāts man. Devos uz Rīgu, lai studētu VPK. Tur bija iespēja mācīties trīsarpus gadus un  iegūt pirmā līmeņa augstāko izglītību vai otra iespēja, kad studē vienu gadu un sāc strādāt ikdienas darbu. Man bija iespēja uzreiz strādāt Valmierā, tāpēc izvēlējos studēt vienu gadu un pēc VPK absolvēšanas izmantoju izdevību tikt atpakaļ uz Valmieru un strādāt šeit, jo Rīga man ne sevišķi patika. Valmierā veicu iecirkņa inspektora darbu savā apkalpojamajā teritorijā.»

OSKARS TAPINSKIS. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru