Pļaujas svētkos – Rūjienā

- 12.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Luterāņu Dievnamos 6. oktobrī svinēja Pļaujas svētkus.

Tie, kā zināms, ir Pateicības svētki Dievam, kad baznīcu draudžu ļaudis no sirds pateicas mūsu Kungam par Viņa dāvāto svētību zemei un par tās nestajiem augļiem. Jau ierasts, ka šajā dienā cilvēki uz Dievnamiem sanes pašu sarūpētos augļus un dārzeņus, ziedus un pat maizes kukulīšus un to visu novieto altāra tuvumā.

Pļaujas svētku dievkalpojumos mācītāju sacītie sprediķi mudina ļaudis pateikties par Dieva dāsnumu, par visu, ko viņš mums devis, dod un dos. Atskan atgādinājums, ka Dievs pieļauj arī grūtības, jo «cilvēks nedzīvo no maizes vien, bet no ikkatra vārda, kas iziet no Dieva mutes» (Mat.4:4).

Rūjienas Sv. Bērtuļa draudze uz Pļaujas svētku dievkalpojumu ne reizi vien ir uzaicinājusi biedrības «Kristīgais žēlsirdības centrs» Valmieras Dienas centra bērnus. Arī šoreiz Valmierā pienāca šāds ielūgums, tādēļ Dienas centra skolotāja Agnese jau laikus bērniem mācīja dziesmas un dzeju. Kad nu viss bija apgūts, centra bērnu pulciņš kopā ar skolotājām Agnesi un Eviju un arī biedrības valdes priekšsēdētāju Gaidu Pevko 6. oktobra rītā posās ciemos uz Rūjienu, cienastam līdzi vedot smaržīgu ābolmaizi.

Rūjienā ciemiņus sirsnīgi sagaidīja Dzintra Jansone, kas jau vairāku gadu garumā kopā ar Sv. Bērtuļa draudzes ļaudīm rūpējas par ziedojumiem biedrības «Kristīgais žēlsirdības centrs» zupas virtuvei. Sadarbība aizsākusies jau tad, kad biedrību vēl vadīja Aija Tīmane, bet Rūjienas draudzē kalpoja mācītājs Mārtiņš Irbe. Vēlāk draudzības un palīdzības stafete nonāca mācītājam Kārlim Zikmanim, bet pašlaik to ir pārņēmis Rūjienas draudzes jaunais mācītājs Edgars Graudiņš.

Saņemot mācītāja Edgara svētību, valmierieši kopā ar Sv. Bērtuļa draudzes Svētdienas skoliņas bērniem un skolotājiem piedalījās interesantā nodarbībā par tēmu: «Gara augļi» (Gal.5:5), bet pēc Pļaujas svētku dievkalpojuma mazie valmierieši ar dziesmotu sveicienu godināja skolotājus, jo 6. oktobris bija arī viņu aroda svētki. Bērni ar dziesmām un dzeju pateicās Dievam, apdziedot krāšņo rudeni, bet sirsnīgās tikšanās noslēgumā, izjusti dziedot Renāna Kaupera «Mana dziesma», izvilināja asaras ne viena vien dievlūdzēja acīs.

Biedrības «Kristīgais žēlsirdības centrs» valdes priekšsēdētāja Gaida Pevko pateicās rūjieniešiem par sirsnīgo uzņemšanu un dāsno Pļaujas svētku ziedojumu, un arī par dievkalpojumā savākto kolekti – finansiālo ziedojumu, kas nonāca valmieriešu zupas virtuvei.

RŪJIENĀ. Valmieras Dienas centra bērni un skolotāji, saņemot svētību no Sv. Bērtuļa draudzes jaunā mācītāja Edgara Graudiņa. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru