Plāno studēt medicīnu

- 19.Oktobris, 2018
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Vakar izglītības iestāžu karjeras konsultanti, skolotāji un jaunieši iedziļinājās jautājumā, kādas Latvijā ir studiju un darba iespējas medicīnas nozarē.

LAI ZINĀTU, vai tev patīk un tu to gribi un vari, pirms studiju sākšanas ir vēlams praktiski iepazīt ārsta vai medmāsas darbu, saka profesionāļi. Vidzemes slimnīcas ķirurģijas nodaļas vadītājs Ventis Beķeris vakar semināra radošajā daļā palīdzēja mediķa ādā iejusties jauniešiem, kuri apsver izvēli par labu šai profesijai. Ārijas Romanovskas foto

«Domāju, ka studēšu medicīnu un būšu ārste. Man patīk tas nodoms, ka ārsts var palīdzēt cilvēkiem izveseļoties,» sacīja Madara Krišjāne no Valmieras Viestura vidusskolas. Jauniete mācās 12. klasē un uzskata, ka studiju iespējas medicīnā ir plašas un kvalitatīvas, tāpat viņa ir pārliecināta, ka vidusskolā ir dotas visas iespējas labi mācīties ķīmiju, bioloģiju, fiziku un tas palīdz studiju procesu, kas varētu ilgt pat vairāk nekā desmit gadus, sekmīgi sākt.

«Ir vienaudži un skolas biedri, pārsvarā meitenes, kuras domā par ārsta profesiju,» tā Madara, kura bija viena no daudzajiem vidusskolu un ģimnāziju audzēkņiem, ne tikai no Valmieras, bet arī Valkas un Cēsīm, kas apmeklēja semināru «Izglītības un darba iespējas medicīnas nozarē».

«Mēs mācību gada laikā apmeklējam Jauno mediķu skolu. Ir interese par medicīnas jomu. Skolas nodarbībās vairāk uzzinām par konkrētām saslimšanām, to ārstēšanas iespējām, bet, apmeklējot šo pasākumu, vēlamies vairāk uzzināt par izglītības iespējām,» sacīja Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēknes Elza un Laura, bet «Liesmas» uzrunātie Valmieras 5. vidusskolas 11. klases skolēni teica, ka karjeras dienu izmanto, lai vairāk uzzinātu par medicīnas studiju iespējām, bet pagaidām šie jaunieši nebija izdarījuši izvēli par labu konkrētas profesijas apguvei.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru