Plaks riepu kalni un (varbūt?) protestēšana

- 6.Augusts, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā, saziņas līdzekļos izgaismojot notikumus, pārsteidzoši lielu ievērību guva  ziņa, ka Tukumā darbu sāk  riepu pārstrādes rūpnīca, kura  gadā tiks galā  vismaz ar pusi nolietoto riepu, kas gadā rodas Latvijā. Investējot 2,6 miljonus eiro, Baltijā un arī Eiropā vienu no modernākajām riepu mehāniskās pārstrādes rūpnīcām te ir izveidojis  «Eco Baltia grupas» vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA «Eco Baltia vide», kas līdz šim novadā bija pazīstams kā atkritumu savācējs.

Rūpnīcā riepas tiek sasmalcinātas, tad no masas tiek izdalītas riepās esošās metāliskās stieplītes un kokvilna. Pāri paliek  gumijas granulas, no katra sasmalcināto  kilograma tiek iegūti apmēram 800 grami. Tā ir gumija, kuru  atkal var izmantot dažādu  izstrādājumu ražošanā, pat pievienot masai ceļu būvē.

Pasākumā, kur  tehnoloģisko procesu jau varēja vērot, vērtētāju bija daudz. Pieļauju, ka rūpnīcas palaišana mediju  uzmanību piesaistīja it īpaši  tādēļ, ka  Valsts vides dienesta ģenerāldirektores amatā darbu sākusī  Elita Baklāne-Ansberga tieši nolietoto riepu problēmu atrisinājumu paziņojusi par sava darba vienu no galvenajām prioritātēm.  Arī Tukumā viņa vērtēja, ka riepu kalniem nebūt neesot vajadzējis krāties, jo  lielāku vai mazāku ražotņu, kas solījušās riepas pārstrādāt, ir daudz, pat to kopīgi pieteiktā pārstrādāšanas jauda ir bijusi pietiekama.  Taču uzņēmumi nav spējuši šis jaudas apgūt un šobrīd  ir uzkrājušās vismaz 100 000 tonnas riepu. Pieredzējušu atkritumu apsaimniekotāju ienākšana šajā jomā nu varot radīt būtisku pagriezienu riepu apsaimniekošanas turpmākajā politikā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru