Pirmsskolas lielā loma

- 1.Jūnijs, 2022
Izglītība
Laikrakstā

Dzimšanas dienu nosvinēja Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde «Ezītis». Bērnudārzam liela pusapaļa jubileja. Mācību gadam noslēdzoties, atzīmēti 35 darba gadi. 

«Bērnudārzs «Ezītis», mans dārziņš labākais,» tā dzied bērni un viss pirmsskolas izglītības iestādes kolektīvs, jo mazie audzēkņi, pārsvarā piecus gadus te iedzīvojas, rotaļājas, izzina jauno, tad dodas tālāk skolas gaitās, bet darbinieki arī gadu desmitus šo vietu sauc par savu: ikdienā, svētkos un savā sirdī. 

«Katrs bērns bērnudārza gaitas uzsāk ar savu mugursomiņu plecos, un tajā ir iekšā viss, kas notiek ģimenē, tur ir jau savi niķīši, stiķīši, prieciņi un kreņķi. Pirmsskola ir pirmā skola bērna dzīvē, tā arī liek pašu pamatu. Un divgadniekam sākt šo ceļu nav vienkārši: nav pa dienu vairs mammas, ir tantes, un turpat tik daudz bērnu, tik daudz jaunā, kas jāizzina. Izaicinājumu te visiem ir daudz. Iesākumā jāatbalsta, lai pierod pie jaunā, vidējā posmā jau burti un cipari jāmāca, tad jāsagatavojas skolai. Pirmsskola ir nozīmīga,» pārdomās dalījās PII «Ezītis» vadītāja Elita Skrastiņa, stāstot, ka šajā mācību gadā, kas sakritis ar jubilejas laiku, «Ezītī» mācās 232 bērni, bet ierasto desmit grupu vietā telpās vieta rasta 12 grupiņām, jo iestādes struktūrvienība «Ābelīte» piedzīvo kārtīgu pārbūvi.

SVINĪGAJĀ PASĀKUMĀ savu «Ezīti» dzimšanas dienā sveica katras grupiņas bērni un skolotāji. Bija sarūpēti interesanti priekšnesumi. Bērni dziedāja, dejoja, spēlēja mūzikas instrumentus. Foto no «Ezīša»arhīva/Jānis Līgats 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru