Pirmajā ceturtdaļfinālā spēlē tiek piedzīvots zaudējums pret “LU”

- 13.Aprīlis, 2012
Portālā

Ceturtdien, 12.aprīlī, Vidzemes Olimpiskajā centrā sākās LBL izslēgšanas spēles, kur pirmajā ceturtdaļfināla kārtā “BK Valmiera” uzņēma “Latvijas Universitātes” vienību. Spēlē ar 87:76 uzvaru svinēja “LU” un sērijā ar 1:0 izvirzījās vadībā.  Nākamā spēle notiks jau šo sestdien Rīgā plkst.19.30. Jāatgādina, ka ceturtdaļfinālā jāspēlē līdz divām uzvarām.

Uzvarētājiem 29 punktus guva Žanis Peiners, bet zaudētājiem rezultatīvs ar 25 punktiem bija Ingus Bankevics.

Gaisā bija jūtama izslēgšanas spēļu gaisotne un, spēles sākums, neskatoties uz Māra Ziediņa “slam dunk” padevās visai nervozs mājiniekiem, kas ļāva pēc pirmās ceturtdaļas ar 28:20 izvirzīties vadībā viesiem. Otrajā ceturtdaļā mājinieki jau laukumā izskatījās nedaudz cerīgāk, pārliecinoši laukumā darbojās Ingus Bankevics, kura pūlēm arī izdevās rezultāta starpību samazināt līdz minumam, bet, ejot pārtraukumā, izvirzīties vadībā ar 47:43. Otrajā puslaikā laukumā risinājās līdzīga cīņa un, pateicoties viesu līdera Žaņa Peinera pūlēm, “BK Valmiera” komandai neizdevās izvirzīties pārliecinošā vadībā, lielākais pārsvars trešajā ceturtdaļā bija plus 7 (61:54). Trešās ceturtdaļas galotni veiksmīgāk nospēlēja “LU” līderi Žanis Peiners un Zintis Plivda, izvirzot ar 64:63 vadībā viesus. Vēl divas minūtes līdz spēles beigām “LU” atradās vadībā ar plus 2, taču veiksmīgāk spēles galotni aizvadīja “LU”, kuri uzvarēja spēlē ar 87:76.

“BK Valmiera” komandas kapteinis Oskars Virsis: “Spēles sākums bija nervozs, jo bija jūtams tas, ka ir sākušās izslēgšanas spēles un arī paši bijām zināmā mērā uztraukušies, tāpēc arī tā sākums neaizgāja. Mēs bijām vadībā ar plus deviņiem punktiem, tad pretinieks iemeta divus trīs punktu metienus, kuriem pretī mēs nespējām realizēt metienus – tie burtiski nekrita. Protams, ļāvām arī viņiem un viņu līderim pārņemt spēles gaitu. Daudz domāt par šo spēli daudz nevaram, katram jāizanalizē savas kļūdas un jāgatavojas sestdienas spēlei! Pirmdien noteikti būs trešā spēle Valmierā, savādāk nemaz nevar būt!”

BK Valmiera – LU (76:87)BK Valmiera: Bankevics 25+6AB, Porziņģis 12+5AB, Ziediņš 11+7AB, Butjankovs 10+7AB, Lukass 5, Iļjins 4+7AB, Virsis 4, Rozītis 3+8AB, Elksnis 2+4 rezult.p.LU: Peiners 29, M. Vītols 18, Aizpurs 13, Ošiņš 8, Rubenis 8, Plivda 6, S. Vītols 3, Darģis 2, Zēbergs