Pirmais salmu namiņš mūspusē

Zaļās idejas var iedalīt divās kategorijās. Pirmās ir vairāk teorētiskas un vismaz šodienas situācijā neadekvāti dārgas ikdienas lietojumam. Otrās ir pavisam reālas un tāpēc atbalstāmas, jo, kas ir būtiski, praktiski lietojamas jau šodien. Vienas šādas zaļās idejas materializācijā, kas bija pirmais precedents mūsu pusē, Liesma bija klāt piektdien, kad dārzkopības kooperatīvā Enerģētiķis tapa Valmieras apkārtnē pirmā salmu bloku ēka.

Jānis Saulītis ir mūspusē pirmais salmu bloku māju būvniecības entuziasts, viņa uzņēmuma SIA STP Seno tehnoloģiju parks pavisam nelielajā bloku ražotnē Pidriķī, ieskaitot piektdien uzslieto, tapuši bloku komplekti jau četrām salmu mājām. Divas (30 m2 un 80 m2) uzbūvētas Tukumā, viena (90 m2) – pie Raiskuma ezera. 

Savu izvēli par labu salmu bloku ēkai pastāstīja topošās dārza mājas īpašniece – Valmieras uzņēmēja Laura Žukovska-Supe: «Šo zemes gabalu iegādājāmies pērn, nebija viegli atrast šādu mazdārziņu, kuru kopā ar vīru, viņš ir ārsts, šobrīd pašu rokām esam iekopuši.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru