Pircējiem par prieku uzplaukst 27000 atraitnīšu

- 24.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Regulārie Valmieras tirgus apmeklētāji, īpaši jau tie, kas pieraduši un kam arī tirgus placī patīk gadiem ierasta lietu un tirdzniecības vietu secība, ar individuālā darba veicējiem, puķu stādu audzētājiem LĪGU un JĀNI un viņu kopdarbu nav īpaši jāiepazīstina. Tie, kas reiz no abiem ir nopirkuši kvalitatīvus stādus savam dārzam, pagalmam vai balkonam, ar katru jaunu pavasari atkal ierastajā tirgus vietā ir klāt un vaicā: «Kas jauns?»

Šo jautājumu izdarīgajam puķkopju tandēmam nesen uzdeva arī «Liesma», jo likās, ka tik daudzveidīgs daudzgadīgo un vasaras puķu stādu klāsts abu piedāvājumā ir pirmoreiz. Vai tā un kā to panāk?

Jānis uzskata, ka visa pamatā ir uzņēmība, darbs un pieredze: «Šī mums ar Līgu kopīgā stādu audzēšanas biznesā ir jau 11. sezona, bet vēl tikpat gadus es audzēju tomātu stādus un dažādus dārzājus. Jo ilgāk dara šo nebūt ne vieglo darbu, jo arī labāk saprot un var lietā likt dažādus paņēmienus maksimāli sekmīgākam gala rezultātam. Kopā liekot katrs savu prasmi, esam nonākuši pie mūsu saimniekošanas modeļa, kur katram sava loma, uzdevumi un arī atbildība. Mūsu sortimenta piedāvājumā jau ir ap 500 augu dažādību un nosaukumu. Tās ir gan daudzgadīgās, gan arī viengadīgās puķes, arī graudzāles un garšaugi. Piemēram, piparmētru klāstā vien ir 20 šķirņu! Iekaramie podi un to kompozīciju salikumi, kuri īpaši labi padodas Līgai, sezonā ir vairāk nekā 3500. Valmieras tirgū mūs daudzi jau pazīst, gaida, tas pats arī vairākos Igaunijas tirgos, kur labprāt braucām tirgoties. Mūsu prece pieejama arī Limbažos mājsaimniecības veikalā un Valmieras stādu placī pie «Putniņu» bāra. Gadiem uzticīgākie klienti pēc stādiem brauc pie mums uz dārzniecību Valmieras pievārtē, kas ir tikai 2 km no «Volvo» centra. Šis pavasaris ir īpašs, jo vairāki ierastie stādu tirgi un arī robežas valstī noteikto ierobežojumu dēļ ir slēgtas. Puķes jau to nezina, tās plaukst un grib visu vasaru koši ziedēt!»

Jāņa teikto papildina Līga: «Šim pavasarim gatavoties sākām pērnā gada septembrī, kad jau piķējām atraitnītes un dažas daudzgadīgās puķes. Gadu gaitā esam izstrādājuši savas darba metodes, lai mazāk ciestu zaudējumus nedīgstošu sēklu dēļ. Sēklas parasti iepērkam tūkstošiem, bet, ja, piemēram, no 500 uzdīgst tikai 200, tad nekas cits neatliek, kā jādomā par racionālāku pieeju. Tā nu mums ir stādi, kurus audzējam no iepirktiem sējeņiem, spraudeņiem vai jaunstādiem. Lai ar visu laikā tiktu galā – fizisks darbs ir ne pa jokam. Tā, piemēram, es dienā spēju izpiķēt 4000 līdz 5000 atraitnīšu stādus! Ja rokas un mugura klausa, tad arī spējam, kā, piemēram, pērn izaudzēt 48000 atraitnītes podiņos. Šopavasar tās būs tikai 27000 podiņos. Un kur tad vēl viss cits – lobēlijas, alises, krustaines, leduspuķītes, ozolītes un daudzas citas puķes pircēju priekam. Esam pacentušies, lai arī šis pavasaris un vasara mums visiem izdodas ziedoša.»

DĀRZNIECĪBĀ. Līga un Jānis pie vienas no varenajām siltumnīcām. Apskatot plašo saimniecību, «Liesma» bija patīkami pārsteigta par saimniekošanas vērienu. Nekad vēl nebijām redzējuši siltumnīcas, kur līdz pat jumta korei puķu stādi sakārti un salikti pat piecos un vairāk stāvos. Visiem pievadītas laistīšanas un barošanas caurulītes, bet Jānis pa augšu saimnieko nudien kā akrobāts. Cepuri nost šādai izdomai, drosmei un darbam! Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Arī Lasītājs - 24.Aprīlis, 2020 - 15:55

Šodienas Liesma mani pārsteidza. Patīkami. Avīzē beidzot publicēts nopietns raksts, kura visā garumā Covid-19 vīruss nav piemināts pat nevienu reizi!. Paldies M. Ronei! Ceru, ka līdzīgus rakstus par prasmīgiem saimniekotājiem, arī ne reizi nepieminot vīrusu, izdosies uzrakstīt vēl kādam žurnālistam...

Elina - 25.Aprīlis, 2020 - 14:08

Liekulibas tirgus viniem

Aivis - 25.Aprīlis, 2020 - 23:57

Neesat jau vienīgie kas prot izaudzēt kvalitatīvus stādus Valmierā. Ir arī Vija un Jānis.

Pievienot komentāru