Pieteikumiem atlicis vien jūnijs

- 4.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pēc nepilniem trim mēnešiem – 21. un 22. augustā – notiks Latvijā pirmais atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatons DaibeZero. Gan vides entuziasti, gan pētnieki, zinātnieki, gan uzņēmēji un citi interesenti aicināti iesniegt pārstrādes ideju maratonam savas idejas līdz 1. jūlijam. 

Hakatona patrons, 13. Saeimas deputāts Juris Pūce akcentē situāciju kopumā: «Pašlaik vides stāvoklis pasaulē ir smags – cilvēces ietekme, piesārņojums un mūsu rīcība ir atstājusi nozīmīgu iespaidu gan uz klimatu, gan dabas aizsardzības situāciju, gan sugu daudzveidību. Spēja saglabāt cilvēkiem un visas pasaules ekosistēmai labvēlīgus apstākļus šobrīd ir apdraudēta, un mums par to ir jārūpējas. Hakatons DaibeZero ir orientēts uz trim atkritumu veidiem, un, manuprāt, tajos arī vajag atrast Latvijai patiešām svarīgus risinājumus.»

Hakatonam DaibeZero šobrīd jau pieteikušās vairākas komandas, kuru pieteikumi ietver pārstrādes ideju realizēšanu visiem organizatoru definētajiem atkritumu veidiem – riepām, stikla šķiedras atkritumiem un no atkritumiem iegūstamajam kurināmajam (NAIK). Visvairāk ideju pašlaik ir riepu pārstrādei.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru