Pieredze no Mažupes aizplūdīs tālāk

- 24.Aprīlis, 2013
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Otrdien Brenguļos notika Vidzemes plānošanas reģiona un biedrības «Beverīnas ūdeņi» kopīgi organizēts pasākums «Sakārtosim mūsu ūdensceļus». To iesākot, Beverīnas novada pašvaldības vadītājs Māris Zvirbulis pastāstīja par šajā teritorijā esošajām ūdenstecēm un iecerēm tās labāk apsaimniekot. Viņš arī rosināja uz pārdomām, vai nav laiks kaut nedaudz pamainīt likumdošanu, kas pārāk ierobežo saimniekošanu, pat teritoriju sakārtošanu upju aizsargjoslās.

Attēlā:

IEGUVUMS UPEI UN CILVĒKIEM. Tā, ik pa solim izzāģējot un izceļot sakritušos kokus, talcinieki Mažupi saposa apmēram 200 metru garumā.

Ārijas Romanovskas foto

Savukārt par to, ka tikai labi apsaimniekotas upes ir piemērotas dzīvotnes tajās mītošajiem augiem un dzīvniekiem, kā arī pievilcīga vieta ūdens tūristiem un makšķerniekiem, pasākuma teorētiskajā daļā stāstīja pieredzējušie ūdeņu eksperti Loreta un Andris Urtāni. Abi attēlos un diagrammās arī parādīja, ka neapsaimniekotajās upēs, kur straumes plūdumu nobremzē sagāzušies koki un ūdenszāļu aizaugumi, dzīvie organismi izzūd.

Dažādus ierobežojumus upju aizsargjoslās Andris Urtāns vērtē kā šodienai īsti vairs neatbilstošus, jo daudzi no tiem noteikti vēl laikā, kad upju tuvumā notika intensīva saimniekošana, bija lielfermas, ganības.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru