Pieminēs komunistiskā genocīda upurus

- 22.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

1949. gada 25. martā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem.

Šajā sestdienā atceres brīži notiks daudzviet novadā, lai vienmēr paturētu sirdī un domās stāstus par stipriem cilvēkiem un ticību brīvai Latvijai. Trikātā piemiņas brīdis komunistiskā genocīda upuriem notiks Trikātas kapos pie kapličas. Tur tiks nolikti ziedi, aizdegtas sveces, bet šoreiz tas būs jau piektdien, 24. martā, pl. 10.00. 

«Tā ir tradīcija, ka šajā pasākumā piedalās arī Trikātas skolas bērni, un drošāk, ka skolas dienā visi, kas vēlēsies, arī tiks un piedalīsies. Bet pārējais šajā kopā sanākšanas brīdī būs nemainīgi: mēs uzklausām atmiņu stāstus, jo katru gadu piemiņas brīdī ir klāt arī mūsu cilvēki, kas izgājuši sāpju ceļus, kad bijuši bērni un izsūtīti uz Sibīriju.

KATRU GADU represēto cilvēku skaits, kas var atnākt uz satikšanos klātienē, sarūk, bet tieši tāpēc šiem vēstures griežiem ir jāpaliek tautas atmiņā. Foto no Trikātas kultūras nama arhīva 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru