Piekto reizi skan Mūzikas svētki Namdaru ielas dārzā

- 1.Augusts, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Mūzikas svētkiem Burkānciemā šogad neliela jubileja, jo tie notika jau piekto gadu savu organizatoru – Aivara un Ritmas Cepīšu – mājās.

Burvīga muzicēšana mājīgos apstākļos notiek pat divas reizes vasarā – viena pie Cepīšiem, otra kādās kaimiņu mājās, kā to nosaka pašvaldības atbalstītā projekta noteikumi. Līdz šim Burkānciemā klasiskā mūzika skanējusi arī Dzejnieku ielā, Palejas, Vienības un Bērzu ielā. Šogad vēl gaidāmi svētki Austrumu ielā.

Ne katrs Burkānciema mājas īpašnieks var, grib un ir gatavs plaši atvērt mājas vārtus saviem kaimiņiem un svešiem ļaudīm. Tāda ir mūsu, latviešu, viensētnieka mentalitāte, lai gan burvīgā, muzikālā pievakare, skaistā koncerta gaisotne un vienlaikus arī omulīgā mājas atmosfēra varētu būt lipīga un izplatīties cieši apbūvētajā Burkānciemā ar savu sirsnību un jauka, neparasta piedzīvojuma formātu. Gribas teikt – lai būtu kā pie cilvēkiem, kad vienās mājās muzicē, citās – organizē pankūku balli, vēl citās – leļļu teātri, modes skati, dzejas pēcpusdienu vai simt citas nodarbes katram pēc interesēm un spējām. Bet tas varbūt nākotnē. Šobrīd Burkānciemā vasarās muzicē.

J. S. Baha Siciliānu atskaņo vijolniece Anita Balčuna. Pie klavierēm Aivars Cepītis. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru