Piektajā finālspēlē Valmiera/ORDO uzvar vien otro puslaiku

- 31.Maijs, 2016

Diemžēl Aldaris LBL čempionāta zelta sērijas piektajā mačā piektdien Valmierā mājinieki sev atbilstošā līmenī nospēlēja vien kādas pēdējās 18 minūtes, pārējo spēles laiku laukumā pārliecinoši dominēja viesi, kuri otrā puslaika startā panākto 21 punkta pārsvaru ļāva sadeldēt, taču tuvāk par 6 punktiem mūsējos nepielaida, izcīnot trešo panākumu sērijā.

Valmiera/ORDOVEF Rīga 76:85 (19:27, 10:17, 21:15, 26:26)

Tik slikti mūsējie, kuriem malā šoreiz bija Vairogs, nebija sākuši nevienu no sērijas mačiem. Tiesa, no 2:9 Armands Šķēle (2+1), Mičels un Bērziņš panāca izlīdzinājumu 9:9, vēl pēc brīža Laksam 2/2 un 11:11. Ar to arī pirmajā puslaikā mūsējiem viss beidzās... Aizsardzībā mājinieki netika galā ar Krusu un Bostiku, savukārt uzbrukumā savā līmenī no valmieriešiem pirmajā puslaikā spēlēja viens pats Mičels, pārējie bija pārbrieduši... Savā treniņzālē zaudēt puslaiku trejačos 1:6, tur laikam nevar vainot nogurumu. Pirmajās 20 minūtēs 3 viesu leģionāri (Bostiks 12, Kruzs 10, Harelsons 7) guva 29 punktus — tik, cik visa Valmiera/ORDO kopā. Puslaiks pie fantastiski skaļām savu līdzjutēju pārpilnām tribīnēm zaudēts visai bezcerīgi ar 29:44.

JOPROJĀM PĀRLIECINOŠS. Mazākais valmieriešu spēlētājs Kvameins Mičels (ar bumbu vidū) piektdien vienīgais no mājiniekiem bija gatavs cīņai jau ar pirmajām spēles minūtēm, pārējie īsti savā ādā sāka iejusties vien otrā puslaika sākumā. Edgara Vaivada foto