Piedzīvojumi Stikla kalnā

- 20.Janvāris, 2016
Izglītība
Laikrakstā

Noslēdzies Vislatvijas jaunrades darbu konkurss skolēniem «Ko gan es darītu, uzjājis Stikla kalnā?» (R. Mūks), ko rīkoja Riebiņu novada dome, Galēnu kultūrvēstures biedrība, Galēnu pamatskola un dzejnieka, filozofa, reliģiju pētnieka Roberta Mūka muzejs.

RENCĒNU PAMATSKOLAS skolēni Liene Štokroze un Dāniels Zariņš R. Mūka konkursā savās vecuma grupās ieguva 2. vietu. Ineses Birzkopes foto

No Ziemeļvidzemes konkursā piedalījās Naukšēnu vidusskola un Rencēnu pamatskola. Kopumā saņemti 400 radošie darbi no 70 izglītības iestādēm, kurās skolēnus konsultējuši 99 skolotāji.Riebiņu novada domes priekšsēdētājs P. Rožinskis sveica ciemiņus un izteica apbrīnu, ka rakstītāji ar savām domām prot kāpt Stikla kalnā, ceļ un attīsta valsti un pasauli — pārdomās ļaujot tām labākām kļūt, ka no uzrakstītā pretim plūst krāsa, smarža un dvēsele. Skolas direktore G. Strode piezīmēja, ka visi kopā esam kāpuši Stikla kalnā jau desmito reizi un sagādājuši svētku sajūtu un gandarījumu skolas saimei. Uzrakstīto vērtētāji uzskatīja kā dāvinājumus žūrijai un Roberta Mūka piemiņai. Spilgtākie citāti no darbiem bija lasāmi ekrānā, parādot arī vietu nosaukumus, no kurienes darbi atceļojuši. Četrās vecuma grupās tika noteikti labākie, jo viesmīlīgie saimnieki bija vēlējušies klātienē pateikties katram rakstītājam.

Komentāri
Pievienot komentāru