Pieci ieteikumi veiksmīgam ceļojumam ar auto

29.Maijs, 2018
Ekonomika
Portālā

Mūsdienās, kad automašīna ir kļuvusi par daudzu cilvēku ikdienu, arvien vairāk ir arī to ceļotāju, kas autobusa vai lidmašīnas vietā izvēlas doties ceļā ar automašīnu, lai paši noteiktu savu ceļojuma maršrutu un pilnībā izbaudītu ceļošanas brīvību. Tomēr, lai ceļojums ar auto sniegtu baudpilnu atpūtu, nevis raižpilnu piedzīvojumu, tam labi jāsagatavojas.

Dodoties izbraukumā ar automašīnu, neatkarīgi no tā, vai plānots neliels ceļojums pa Latviju vai došanās ārpus valsts, jāpadomā ne tikai par maršruta pielāgošanu, bet arī par mašīnas gatavību doties tālos pārbraukumos un mūsu pašu drošību.

Automašīnas sagatavošana ceļam

Pirms dodamies ceļā, noteikti atkārtoti jāpārbauda mašīnas tehniskais stāvoklis, kā arī vēlams konsultēties ar zinošu ekspertu, vai Jūsu automašīna ir piemērota plānotajam maršrutam, it īpaši, ja plānots doties izbraukumā pa bezceļiem, lauku ceļiem vai kalnainiem apvidiem.

Automašīnas drošība ceļojuma laikā

Domājot par drošību ceļojuma laikā, jāņem vērā ne tikai automašīnas tehniskais stāvoklis, bet arī nodrošināšanās pret negadījumiem. Pirmkārt, lai izvairītos no negadījumiem, rūpīgi jāpārliecinās, vai mašīna atbilst ceļojuma vajadzībām. Pirms došanās ceļā noteikti jādodas uz autoservisu, lai mehāniķi pārbaudītu visus galvenos mašīnas rādītājus, apliecinot, ka tā ir gatava mērot plānoto distanci un tai nav manāmu bojājumu, kas var radīt avārijas draudus. Automašīnas saplīšana uz ceļa rada gana daudz raižu jau atrodoties tepat Latvijā, bet, ja šāds negadījums notiek ārpus valsts, tad automašīnas salabošana, aizvilkšana vai nogādāšana mājās var ne tikai izbojāt ceļojumu, bet arī radīt lielus finansiālos zaudējumus.

Tomēr, automašīnas tehniskais stāvoklis ir tikai viens no faktoriem, kas ietekmē tās drošību ceļojuma laikā. Jāņem vērā, ka ir arī virkne ārējo apstākļu, kurus nevaram ietekmēt, piemēram, uz automašīnas jumta uzkritis koks, akmeņu nodarīti bojājumi, sadursmes, avārijas u.c. apstākļi. Pat ļoti ierasti ceļojumu maršruti ar auto var izrādīties bīstami un neparedzami, tādēļ iepriekš jāpadomā arī par mašīnas apdrošināšanu un nodrošināšanos dažādām negaidītām situācijām.

Automašīnas apdrošināšana

Ja vēlamies pasargāt gan sevi, gan automašīnu, ļoti svarīga ir apdrošināšanas polise, kas mūs pasargātu no dažādiem riskiem un sniegtu atbalstu avārijas situācijās. Taču, izvēloties apdrošinātāju un polisi, jāņem vērā vairāki faktori:

●        ceļojuma maršruts un galamērķis, jo ne visas polises ir derīgas visās valstīs;

●        ceļojuma mērķis, jo tas var ietekmēt polises izmaksas;

●        iespējamie riski, ņemot vērā izvēlēto maršrutu, jo var atšķirties nosacījumi, kuros gadījumos polise sedz vai nesedz radušos izdevumus;

●        apdrošinātāja reputācija un palīdzības sniegšanas ātrums.

Kvalitatīva apdrošināšana var izglābt ceļojumu pat ļoti sarežģītās situācijās, tādēļ rūpīgi apsveriet katru no piedāvājumiem, lai izvēlētos vispiemērotāko Jūsu automašīnai, maršrutam un ceļojuma mērķim.

Auto līzings – iespēja atvieglot gatavošanos ceļam

Ja tomēr neuzticaties savai automašīnai, bet nevēlaties atcelt ceļojuma plānus, tad, iespējams, ir laiks padomāt par jauna auto iegādi. Protams, šis risinājums būs piemērots arī tad, ja Jums vēl nav savas automašīnas, un ceļošana ar auto pagaidām ir tikai sapnis. Automašīnas galvenā misija ir atvieglot mūsu ikdienu, un, ja vēlamies ceļot ar auto, tad automašīnai noteikti ir jābūt drošai un atbilstošai, lai varam doties bezrūpīgā izbraukumā tālu prom no raižpilnās ikdienas. Pateicoties plašajam piedāvājumam, auto līzings ir kļuvis pieejams gandrīz katram. Ja agrāk automašīna likās greznība, tad šodienas pasaulē jau tā ir nepieciešamība.

Auto līzinga iespējas ir kļuvušas ļoti plašas, turklāt gandrīz katra aizdevēja mājas lapā ir integrēts auto līzinga kalkulators, kas ļauj ļoti pārskatāmi izvērtēt, cik dārgu automašīnu varam atļauties, kādā termiņā spēsim to nomaksāt, un kuras kompānijas piedāvājums ir vispiemērotākais mūsu vajadzībām un iespējām. Šādas integrētas funkcijas un salīdzināšanas portāli ir būtiski atvieglojuši līzinga noformēšanas procesu, tādējādi varam to ātri un ērti nokārtot pirms došanās ceļojumā, iegūstot savā īpašumā jaunu, drošu automašīnu, kas gatava aizvest mūs tālos piedzīvojumos.

Turklāt ir vairākas auto līzinga kompānijas, kas reizē ar līzinga noformēšanu palīdz arī izvēlēties atbilstošu apdrošināšanu, bieži vien piedāvājot iekļaut to ikmēneša līzinga maksājumā, tādējādi atvieglojot mūsu ikdienu, un mums savukārt ir par vienām raizēm mazāk. Automašīnas drošība ir ļoti svarīga jebkurā ceļojumā, un, lai arī cik uzticama un iemīļota nebūtu vecā automašīna, vienmēr ir svarīgi izsvērt, vai tā tiešām būs piemērota ceļošanai vai tomēr jādod priekšroka jaunas automašīnas iegādei.

Ceļojuma maršruta izvēle un saplānošana

Kad esam padomājuši par automašīnas drošību, tad var sākties radošā plānošana, izdomājot daudzveidīgu un interesantu maršrutu. Jebkurš ceļojums ar auto ir liels piedzīvojums, taču, lai to padarītu neaizmirstamu, noteikti jādodas tālāk par ierastajiem tūristu maršrutiem, jo tieši šo iespēju mums sniedz automašīna, - mēs varam doties, kur vien vēlamies.

Prom no pilsētām un tūristu epicentriem

Ja tomēr neuzticaties savai automašīnai, bet nevēlaties atcelt ceļojuma plānus, tad, iespējams, ir laiks padomāt par jauna auto iegādi. Protams, šis risinājums būs piemērots arī tad, ja Jums vēl nav savas automašīnas, un ceļošana ar auto pagaidām ir tikai sapnis. Automašīnas galvenā misija ir atvieglot mūsu ikdienu, un, ja vēlamies ceļot ar auto, tad automašīnai noteikti ir jābūt drošai un atbilstošai, lai varam doties bezrūpīgā izbraukumā tālu prom no raižpilnās ikdienas. Pateicoties plašajam piedāvājumam, auto kredīts ir kļuvis pieejams gandrīz katram. Ja agrāk automašīna likās greznība, tad šodienas pasaulē jau tā ir nepieciešamība.

Ja pameklējam ierosinājumus internetā, daudzviet tiek piedāvāti jau gatavi, izstrādāti ceļojuma maršruti ar auto pa Eiropu, kas mūs bieži vien aizved pie jau zināmiem tūrisma objektiem, dabas brīnumiem un vietējiem kultūras centriem, taču pat tad, kad izmantojam jau izstrādātu maršrutu, vienmēr jācenšas to papildināt ar vietām un objektiem, par kuriem tiešām neesam neko dzirdējuši, vai ceļojuma laikā vienkārši nogriezties no iezīmētā ceļa, lai atklātu jaunas, nezināmas vietas.

Izvēloties tālus un nezināmus maršrutus, tomēr nebrauciet pilnībā nesagatavojušies, jo katrā valstī var būt papildus prasības un regulējumi, kas skar satiksmi, tās regulējumus un drošību, tādēļ noteikti ievāciet informāciju par galvenajām atšķirībām, it īpaši, ja dodaties ārpus Eiropas. Bet, lai arī ko Jums neieteiktu ceļojumu maršrutu plānotājs, noteikti ļaujieties arī improvizācijai, it īpaši, ja ar Jums kopā dodas draugi, kuru ceļošanas mērķi sakrīt ar jūsu vēlmēm. Pozitīvi līdzbraucēji ir būtiska veiksmīga ceļojuma sastāvdaļa.

Ceļošanas galvenais mērķis – skaistas atmiņas

Neatkarīgi no tā, uz kurieni izvēlamies doties, galvenais ir izbaudīt šo ceļojumu un būt atvērtiem visam jaunajam, visiem piedzīvojumiem un nezināmajam. Taču, protams, lai arī kādi piedzīvojumi mūs negaidītu tālienē, mēs varam jau mazliet parūpēties par to, lai pozitīvas atmiņas būtu pilnībā garantētas.

Tātad pieci galvenie ieteikumi veiksmīgam ceļojumam ar auto:

1. Parūpēšanās par automašīnas drošību.

2. Interesanta maršruta izplānošana ar daudziem pieturas punktiem.

3. Došanās ārpus pilsētām un ierastajiem tūristu maršrutiem.

4. Attiecīgās valsts ceļu satiksmes noteikumu iepazīšana, it īpaši, ja dodamies ārpus Eiropas, kur var būt papildus prasības par ceļa nodokļiem, apdrošināšanu un satiksmes regulējumiem.

5. Pozitīvu domubiedru līdzņemšana, kurus šis ceļojums aizrautu tikpat ļoti, kā Jūs!

Ceļošana ir lieliska pieredze un pozitīvu emociju avots, tādēļ droši dodieties ceļā un nebaidieties izpētīt jaunas vietas, jaunus ceļus un cilvēkus! Pat, ja gadīsies tehniskas ķibeles uz ceļa vai viss nenotiks, kā plānots, gala rezultātā tāpat atmiņā paliks tieši pozitīvā pēcgarša pēc jaunatklātā.

Apmaksāta publikācija

Komentāri
Pievienot komentāru