Pie atmiņu ugunskura

- 24.Janvāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

20. janvāris ir diena, kad visā Latvijā liesmo 1991. gada barikāžu piemiņas ugunskuri, pie kuriem atmiņās dalās tā laika nevardarbīgās pretošanās dalībnieki.

Valmierā atceres brīdis tradicionāli norisinājās pie Barikāžu piemiņas zīmes Rīgas ielā 50. Pēc tam, kad orķestra Signāls pavadībā bija nodziedāta valsts himna Dievs, svētī Latviju!, uzrunāt klātesošos pirmais pie mikrofona devās Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks:

«Šķiet, ka 32 gadi ir tik sen, sen pagātnē, tomēr man ir prieks redzēt šeit daudzus jauniešus, kuri tolaik vēl nebija dzimuši un kuri brīžiem varbūt neizprot, kas tajā laikā notika, jo, gadiem ejot, mēs pamazām aizmirstam tādas lietas. Liekas, ka tas bija kaut kas tāls, nekā sarežģīta tur nebija, ka tagad viss jau ir kārtībā un viss ir labi, bet patiesība ir pavisam citāda – pirms 32 gadiem ļoti daudzi, kas devās uz Rīgu, zinot to, kas notika tepat mums kaimiņos Lietuvā, bez kādiem saziņas līdzekļiem, vienkārši apzvanot draugs draugu no parastiem telefoniem, par kuriem liela daļa jaunatnes droši vien nezina, kā tie izskatījās, ļoti liela daļa pulcējās Rīgā, lai aizstāvētu svarīgākos punktus un pie viena arī savu Latvijas neatkarību pret padomju armiju.

NOSPĒLĒJIS un NODZIEDĀJIS Liku bēdu zem akmeņa, Armands Trambickis savu uzstāšanos noslēdza ar vārdiem Lai valda miers, Ukraina uzvarēs! Gustava Māziņa foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru