Pesimisti un optimisti

- 27.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Nupat publiskotas, kompānijas SKDS veiktas sabiedriskās domas aptaujas rezultāti liecina, ka Latvijā ir apmēram vienāds to iedzīvotāju skaits, kuriem ir radikāli pretēji viedokļi par valsts attīstību.

Kamēr viena piektdaļa (19%) ir pārliecināti, ka Latvija pilnveidojas un attīstās, otra piektdaļa (20%) uzskata, ka Latvija kā valsts atrodas savā norietā.

Kopumā vairāk (54%) gan ir to, kuri uzskata – nekādas īpašas pārmaiņas šajā ziņā nav vērojamas, tomēr pats par sevi fakts, ka piektdaļa valsts iedzīvotāju ir stipri pesimistiski noskaņota attiecībā uz tās nākotni, ir ļoti nozīmīgs un vērā ņemams. Pirmkārt jau tādēļ, ka šāda veida aptaujas tradicionāli atspoguļo ne jau kādas iedzīvotāju filosofiskās pārdomas par valsts ilgtermiņa plāniem un perspektīvām (ar ko pārliecinošs vairākums pilsoņu nemēdz nodarboties vispār), bet gan ir konkrēta atbilde uz jautājumu, kā šie iedzīvotāji jūtas šeit un tagad. Pirmkārt jau ekonomiskajā un sadzīviskajā ziņās. Kādas stratēģiskas ievirzes pārdomas seko (ja vispār seko) tikai pēc tam.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru