Pēriens sezonas startā

- 4.Oktobris, 2022

Pafbet Latvijas – Igaunijas basketbola līgas jaunās sezonas starta maču Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti svētdien aizvadīja viesos Ventspilī.

Mājinieku vairāk pieredzējušie spēlētāji – gan latvieši, gan leģionāri – pasniedza gados jaunākajiem un mazāk pieredzi profesionālajā groza bumbā guvušajiem valmieriešiem skarbu basketbola paraugstundu, kas mača beigās uz tablo rezultējās ar nepieklājīgi lielu 45 punktu ventiņu pārsvaru...

BK Ventspils – Valmiera Glass/ViA 108:63 (30:22, 30:11, 25:14, 23:16)

Pēc 75 nospēlētām sekundēm ar Vaičūna trejaci atklājuši mača rezultātu, viesi visu pirmo ceturtdaļu turējās cienīgi pret pieredzē un arī augumā pārākajiem mājiniekiem. Ar trejaci Latvijā pierakstījās arī mūsu komandas jaunākais papildinājums – Austrālijā dzimušais centra spēlētājs Dengs Gaks (206 cm), jaudīgu spēli zem ventiņu groza demonstrēja Makkāls, kurš arī 73 sekundes pirms ceturtdaļas beigu signāla panāca cerīgu 22:26. Tiesa, pirmās 10 minūtes pabeidza valmieriešiem labi zināmais Elksnis ar trejaci un ventiņu puertorikānis Gandia-Rosa ar sodiņu – 22:30.

LATVIJA, PUERTORIKO, AUSTRĀLIJA... Ventspilī uz basketbola parketa satikušies (no kreisās) latvietis Valters Vēveris, puertorikānis Ivans Gandia-Rosa un austrālietis Dengs Gaks. Mārtiņa Goldberga foto