Pavērusies vēstures lappuse

- 27.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ziloņu ielas vērienīgajā rekonstrukcijas projektā darbu veicējiem – ģenerāluzņēmējam Limbažu ceļi un viņu palīgiem no Woltec, rokot tranšejas apakšzemes komunikācijām, neizbēgami nākas saskarties ar vēstures liecībām, jo tā ir pirmskara Valmieras centra zona. Tāpēc ļoti interesants ir metāla priekšmets, kas tranšejā nepilna metra dziļumā atrasts jau pērnā gada nogalē, pa Ziloņu ielu ierīkojot jauno lietus ūdens kanalizācijas maģistrāli. 

Liesmai pirmdien pastāstīja Ziloņu ielas rekonstrukcijas darbos klāt esošā arheoloģe Liena Ritere no SIA Arheoloģiskā izpēte,  viņai pagaidām par atradumu ielas 9. nama pamatos visai maz informācijas. Toties metāla priekšmeta fotogrāfijas izvērtējis Okupācijas muzeja eksperts Dr.hist. Kārlis Dambītis, kurš atzinis, ka tas ir padomju armijas bruņojumā 1944. gadā bijuša reaktīvā šāviņa, visticamāk M-30, dzinēja fragments.

STĀV UZ GALVAS. Reaktīvā šāviņa M-30 Ziloņu ielā atrastais vraks foto sesijai pirmdien tika novietots stāvus. Šāviņa kāta augšgalā trūkst astoņu spārniņu un, protams, trūkst pašas galvas, kas izmēros apmēram divreiz lielāka diametrā par kātu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru