Pavasara lauku darbiem esam gatavi

- 22.Februāris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tā par zemes kopējiem sarūpēto daudzveidīgo preču klāstu saka SIA «Agroserviss Valmiera» Tirdzniecības centra komanda Valmierā. Lai pircēji labāk orientētos bagātīgajā piedāvājumā, viņiem pa rokai arvien ir zinoši pārdevēji – konsultanti. Divas no viņiem uzklausīja arī «Liesma».

Rūta Ragaine: «Pašlaik mūsu pirmā pasūtījuma vedumā pircējiem ir pieejami vienpadsmit šķirņu sīksīpoli. Esam veikuši arī jau nākamos pieprasījumus, taču pircējiem jārēķinās ar šīs sezonas sēklu tirgus īpatnību, kuru, gribam vai ne, bet jūtami ir ietekmējis aizvadītā gada lielais sausums un karstums visā Eiropā. Tieši tādēļ esam saņēmuši ziņu, ka, jo tuvāk pavasarim, jo sīksīpolu stādāmmateriāla var nepietikt. Sīksīpolu iespējamais deficīts izpaužas arī cenā. Tā no ražotājiem ir ievērojami augstāka nekā iepriekš. Toties arī šogad sīksīpolu klāstā ir jaunumi. Piemēram, šķirne ‘Hazera’! Palasot aprakstu, liekas cerīga, jo to rekomendē ilgstošai uzglabāšanai. No savas ilggadējās pieredzes zinu, ka mūsu apstākļos arvien labi izaug un vēlāk arī ilgi uzglabājas šķirnes ‘Corrado’ un ‘Cupido”. Vērojot saņemto sīksīpolu stādāmmateriālu, kopumā tas priecē, jo safasētie sīpoliņi ir vienādi smuki un maziņi. No pieredzes iesaku necensties dārzā zemē likt maksimāli lielākos sīpoliņus. Uznākot mīnus grādiem pēc iestādīšanas, tieši lielākie sīpoli kā likums izziedēs. Mazais izmērs vienmēr būs salcietīgāks.

ZINOŠI. Pavasara lauku darbiem domātajā preču klāstā pircējiem ar profesionāliem padomiem palīdz arī SIA «Agroserviss Valmiera» vecākā pārdevēja Benita Graudiņa (no kreisās) un pārdevēja – konsultante Rūta Ragaine. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru