Patīk iedrošināt citus

- 2.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Gandrīz pēc nedēļas, 8. jūlijā, Beverīnas novada sporta centrā «Kaimiņi» Brenguļos norisināsies meistarklase harēmbikšu šūšanā ar «MaZi.lv» autori ZANI ZIPLĀNI. Sarunas gaitā atklājas, ka viņa ir radoša personība ar saknēm Limbažos, kas pēc vidusskolas absolvēšanas devusies uz Rīgu, tomēr, vēloties mainīt vidi sev apkārt, pieņēmusi lēmumu pārcelties uz Vidzemes pusi. Tā pirms divarpus gadiem viņa «nobāzējās» Beverīnas novadā.

Sāka ar slingu meitai

Šūt Zane Ziplāne sāka pirms deviņiem gadiem, kad viņai piedzima meita. «Es nopirku šujmašīnu un domāju, ka šūšu viņai kleitas. Kleitas ir uzšūtas, bet to nav tik daudz, jo vairāk bija nepieciešamība pēc slinga. Es pirmo slingu darināju aptuveni divas nedēļas, šuvu un ārdīju. Kad es uzšuvu slingu sev, pēc tam tādu vajadzēja draudzenei, vēlāk arī draudzenes draudzenei. Tā tas palēnām attīstījās. Tā vienmēr ir bijusi mana sirdslieta – uzšūti ap 500 slingu, kas šobrīd atrodas gan visā Latvijā, gan ir sūtīti arī cilvēkiem uz ārzemēm. Par tiem uzzina «no mutes mutē», šobrīd arī ir Facebook lapa, bet ir mammas, kas nopērk vienam bērnam un pēc gadiem iegādājas atkal nākamajam bērnam,» stāsta «MaZi.lv» autore. 

Šajā laikā viņa radījusi ergonomisku slingu, kas vecākiem ļauj pārnēsāt bērnu pat līdz 15 kilogramiem. «Es pati esmu slingu pārbaudījusi, jo savu meitu esmu nēsājusi, kad viņa svēra ap 20 kilogramiem. Slingoju, līdz meitai bija divi gadi un trīs mēneši. Slingi ir kaut kas tāds, kas mani aizrauj, es par tiem varu stāstīt daudz un dikti, cik tie ir veselīgi un ergonomiski pareizi atšķirībā no ķengursomām, kurā bērns karājas, tajā arī nav tādas tuvības bērnam ar mammu vai tēti,» tā Zane. 

ZANE ZIPLĀNE rāda savu paraugslingu. E. Kristiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru