Pateicība Lielās Talkas dalībniekiem Valmierā

- 9.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

27. aprīlī visā Latvijā notika Lielā Talka. Talkai visā Latvijā bija pieteiktas 1422 talkošanas vietas. Valmierā šogad notika 25 publisku teritoriju sakopšanas talkas, ko rūpēs par vides tīrību un sakopšanu organizēja gan aktīvas ģimenes, kaimiņu kopienas, gan organizācijas un uzņēmumu kolektīvi.

# Kā ik gadu, piedaloties ap 400 dalībniekiem, Pauku priežu meža un Gaujas krastu sakopšanas talku organizēja Valmieras tehnikums.

# Plašas talkas Gaujas krastu mežos un Kaugurmuižas teritorijā organizēja gan Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde, gan Zemessardzes 22. kājnieku bataljons.

# Rātes upītes krastus līdz Zvirgzdu kalnam sakopa Septītās dienas adventistu Valmieras draudze.

# Savukārt ar atkritumiem piesārņotos Jāņparka, Imantas un Nauču ielu ieskautos mežus uzkopa basketbola kluba «Vidzeme» un Valmieras hokeja kluba aktīvisti.

# Cempu ielas rotācijas apļa un uzņēmumam blakus esošās teritorijas uzkopa AS Valmieras stikla šķiedra kolektīvs.

# Viesu nama «Luca» saimnieki ir veikuši Rātes upītes krastu sakopšanu pie Lucas muižas esošās gravas.

# Kā ik gadu, aktīvi valmierieši organizēja arī dabas teritoriju sakopšanu pie garāžu kooperatīva «Misas» Brenguļu un Paula Valdena ielā.

# Vidzemes Olimpiskā centra kolektīvs sakopa Sajūtu parka teritoriju Atpūtas parka mežā.

# Savas un ciematam piegulošās teritorijas sakopšanas talku rīkoja Valmieras SOS Bērnu ciemats.

# Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta kolektīvs vāca sadzīves atkritumus Lucas skvērā un tam piegulošajā teritorijā.

# Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņi un darbinieki sakopa Gaujas krastus pie airēšanas bāzes «Krāces».

# Airēšanas slaloma kluba «Vidzemes sporta asociācija — Valmiera» aktīvisti talkā 24. aprīlī savāca atkritumus no Valmieras Dzelzs tilta pār Gauju balsta, kur iespējams piekļūt, tikai braucot ar laivu.

# Savukārt Vidzemes džudo skolas «Valmiera» dalībnieki un viņu vecāki vāca sadzīves atkritumus Putriņu meža posmā no Gaujas saliņas, kas atrodas lejpus Dzelzs tiltam, līdz Ziedu gravai.

# Valmieras Attīstības aģentūras un Valmieras pilsētas pašvaldības policijas kolektīvi sakopa savai darbavietai Purva ielā 12A blakus esošās teritorijas.

# Valmieras Kultūras centra, Valmieras Jaunatnes centra «Vinda» un Valmieras Mūzikas skolas kolektīvi sakopa un vāca sadzīves atkritumus Valmieras estrādes un tai blakus esošajā teritorijā.

# Pateicoties aktīvu valmieriešu iniciatīvām, plašas talkas tika rīkotas arī, lai sakoptu Slokas un Mednieku ielas teritoriju, Brūkleņu, Kadiķu un Vairogu ielas apkārtni, zaļās zonas pie Rīgas ielas 61, Nauču ielas apkārtni, Stacijas ielu 1 un blakus esošo mežu pie Linarda Laicena ielas 12.

# Sadzīves atkritumus Rātes upītes ielejā un labajā krastā no Valmieras Drāmas teātra līdz gājēju tiltiņam pie Valmieras muzeja, kā arī Dzelzceļa ielas teritorijā aiz bijušās mazuta saimniecības vāca arī Valmieras pilsētas pašvaldības darbinieki.

# Pēdējās Lielajai Talkai pieteiktās talkas notika vēl 3. un 4. maijā, kad apkārtnes iedzīvotāju grupa vāca sadzīves atkritumus un veica labiekārtošanas darbus Zvirgzdu kalna teritorijā pie Dzirnavu ezeriņa.

Valmieras pilsētas pašvaldība, Lielās Talkas Valmieras koordinatori Līga Bieziņa un Dzintars Francis un Lielās Talkas Latvijā organizatori izsaka pateicību visiem talkas dalībniekiem, kas nesavtīgi ieguldīja darbu un savu brīvo laiku, lai padarītu Valmieru atkal tīru un sakoptu.

Šogad Lielās Talkas dalībnieki bija aicināti savāktos atkritumus arī šķirot divu krāsu maisos. Lai atbalstītu šo iniciatīvu, Valmieras pilsētas pašvaldība bija izsludinājusi akciju ar Valmieras labumu groza izlozi starp talciniekiem, kas pieņems šo talkošanas izaicinājumu.

Labumu groza izloze notika pirmdien, 29. aprīlī. Labumu grozu saņēma talkas organizētāja Dace un 20 talcinieki, kas sadzīves atkritumu uzkopšanas talku organizēja Brūkleņu, Kadiķu un Vairogu ielas apkārtnē.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru