Pašizolējoties var doties arī uz mežu pastaigāties

- 24.Marts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Šos jēdzienus – pašizolācija un karantīna – cilvēki sarunās mēdz jaukt. Atkārtošu to, kas ir jau zināms. Pašizolācija ir tad, kad cilvēks drīkst atstāt savu mājvietu, bet jāievēro sociālā distancēšanās – 2 metri no citiem cilvēkiem. Tāpat šis cilvēks drīkst doties pastaigāties svaigā gaisā. Karantīna ir tad, kad iedzīvotāji drīkst pamest mājas, vienīgi ja viņiem nepieciešama medicīniskā palīdzība, lai veiktu fiziskos vingrinājumus vai dotos uz darbu uzņēmumos, kas ir atzīti par būtiski svarīgiem, piemēram, uz pārtikas veikaliem vai aptiekām. Latvijā nav izsludināta karantīna, vismaz pagaidām ne. 

Prieks par tiem cilvēkiem, kas atbrauc no ārzemēm un arī veic pašizolēšanos, jo tas ir svarīgi. Protams, nav jau teikts, ka esat inficējies, bet drošs paliek nedrošs – labāk ievērot to, ko saka. Ja esat inficējies, šo vīrusu varat nodot tālāk. Ja neveicat pašizolēšanos, tad var piemērot administratīvo vai kriminālo atbildību. Tomēr šajās brīvdienās varēja arī manīt tendenci, ka ļaudis vēlas doties svaigā gaisā – cilvēki bija manāmi staigājot, skrienot vai vienkārši atpūšoties gan Pauku priedēs, gan Sietiņ­iezī, kas ir cilvēku iemīļotas vietas. Kamēr ir iespēja, ir jāiet dabā izbaudīt svaigo gaisu. Itālijā ir karantīna, kad cilvēki nedrīkst iziet no mājām bez vajadzības. Un, lūk, Venēcijā, nekursējot kuģīšiem, gondolām vai laivām, duļķainie kanālu ūdeņi atkal ir kļuvuši tik dzidri, ka tajos pat ir redzamas zivis. Daba atpūšas no cilvēkiem, kamēr ir tāda iespēja. 

Es no mājas cenšos iziet pēc iespējas retāk, lai gan neesmu riska grupā, tomēr nav vēlmes saslimt ar vīrusu. Tad laiku, kuru es pavadītu ārpus mājas, pavadu iekšā – lasu grāmatas, spēlēju spēles, rakstu skolai darbus, skatos televizorā filmas, ko sen jau esmu gribējusi noskatīties, un atpūšos. Tomēr dzīvokli vēdinu regulāri, lai svaigais pavasara gaiss nonāk arī pie manis. Šis ir tas laiks, kad var darīt darbus, ko esi atlicis uz to brīdi, kad būs vairāk brīvā laika. 

Ir svarīgi sekot līdzi informācijai, kas saistīta ar vīrusu. Lai gan vīrusu mēs nevaram ietekmēt, varam ietekmēt to, lai tas neizplatās tālāk. Sargāsim sevi un līdzcilvēkus!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru