Pašiem savs stādu tirdziņš Jeros

- 23.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau kur tie gadi, kad bija tā pieņemts – tiklīdz arī Ziemeļvidzemē Endzelē iestājas pavasaris, tā māju logos smalkos gardīnus nomainīja tomātu stādi. Katrs arvien pacentās priekš sevis tomātus izaudzēt pēc savām prasmēm un iespējām. Un tad kādā pavasarī čaklākie dārzkopji pirmoreiz sanāca kopā ar domu pamainīties ar pašu izaudzētajiem stādiem, jo vienmēr jau visa kā iesējas par daudz. Piekrišana idejai toreiz bija pietiekami laba, tad nu arī to nosaucām par paši savu «stādu tusiņu».

Rau, kā laiks paskrējis! Kopš mūsu pirmā tusiņa nu jau desmit gadus ik pavasari vispopulārākais notikums Jeru pagastā ir vietējais stādu tirdziņš. Arī šogad 17. maijā, pusdienas laikā, Endzeles muižas pagalmā atkal pulcējās mājražotāji un stādu audzētāji ar savu produkciju.

Tiem, kas varbūt ilgāku laiku nebija gājuši gar majestātisko Endzeles muižas ēku, nu tur redzamais bija liels pārsteigums, jo skatu uz muižu vairs neaizsedz gadu desmitiem augušie un jau sen par krūmiem pāraugušie dzīvības koki. Tā kā muižas apsaimniekošanas projektā bija paredzēta to nociršana, tad šopavasar arī beidzot sasparojāmies šim nebūt ne vieglajam darbam. Vecos kokus nozāģēja un pēcāk to saknes ar tehnikas palīdzību izņēma.

VIENMĒR GAIDĪTI. Tādi allaž Endzelē ir kaimiņi – Rencēnu pagasta ģimenes uzņēmums «Zaļā Oāze» un tā daudzveidīgā puķu stādu produkcija.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru