Pasaules čempionāta trase iesvētīta!

- 24.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šobrīd jau pilnīgi droši zināms, ka nākamā – 2020. gada rudenī Latvijā notiks kārtējais pasaules čempionāts trases automodeļiem. Mūsu valstī tas būs jau trešais – iepriekš divi čempionāti notikuši Rīgas Motormuzejā (1998. gadā) un Limbažos (2014. gadā). Jau ļoti laikus ir gatava tieši pasaules čempionātam būvēta trase, to kopā ar savu palīgu, arī trases automodelistu Andri Taurīti gatavojis šobrīd ISRA ((International slotcar racing association – Starptautiskā automodeļu asociācija) rangā visaugstāk esošais Latvijas pārstāvis – valmierietis Jānis Nabokins. Starp citu, tikai viens no trim nopietniem trašu gatavotājiem pasaulē, viņa kontā jau apmēram 30 uzbūvētas trases. Ne tikai Latvijai un ne tikai Latvijā. Ar Jāni nelielai sarunai tikāmies pirms pāris nedēļām viņa darbnīcā Valmierā, kad jaunā trase vēl nebija kopā likta un nokrāsota.

Vai auto modelīšu trasei ir arī kaut kādi tehniskie noteikumi, pie kuriem obligāti jāpieturas?

Ir noteikumi, kuri mazliet apgriež spārnus. Ir jābūt 8 celiņiem, tāpēc arī loģiski, ka jābūt 8 braucēju un 8 mehāniķu vietām. No tā izriet, ka trasē jābūt 8 pagriezieniem, kur tos mehāniķus salikt. Es nevaru uztaisīt trasi ar 11 vai 12 pagriezieniem, tad man vienkārši pietrūks cilvēku, ko sēdināt trasei apkārt! Visādus šādus faktus jāņem vērā, trasi projektējot. Trases minimālais garums ir 40 metri, maksimālais nav noteikts. Ar šo trasi mēs par sešiem metriem spļaujam pāri minimālajam garumam, te ir 46 metri. Šī būs visgarākā modeļu trase Baltijas valstīs. Čikāgā es 2016. gadā uzbūvēju 52 metrus garu trasi. Par šo, tagad būvējamo trasi man liels gandarījums, ka te viss gan braucējiem, gan mehāniķiem būs ideāli pārredzams, nav nevienas melnās zonas. Jā, ir bijušas trases, kurās šur tur jābrauc arī uz aklo, uz sajūtām. Te izplānojums tāds, ka visi pagriezieni no jebkura leņķa ir pārredzami.

JĀIZMANTO IESPĒJA! Sestdienas pievakarē trasē, kad Jānis Nabokins kopā ar zviedriem bija aizbraucis vēlās pusdienās, trasē treniņus turpināja Sanktpēterburgas modelisti. Jāizmanto taču iespēja lieku reizi izbraukt tieši pasaules čempionātam paredzētajā trasē!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru