Partijas vai tomēr cilvēki

- 7.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Neraugoties uz būtiskām pārmaiņām Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā, kas ļāvušas būtiski palielināt valsts finansējumu politiskajām partijām, pastāv pamatotas aizdomas, ka vismaz daļā gadījumu vairāk nodokļu maksātāju naudas nenozīmē arī godīgāku politiku.

Jāatgādina, ka šobrīd valsts budžeta finansējums tiek piešķirts tām partijām vai partiju apvienībām, par kurām pēdējās Saeimas vēlēšanās ir nobalsojuši vairāk nekā 2% vēlēšanu dalībnieku. Maksāti tiek 4,50 eiro gadā par katru Saeimas vēlēšanās par konkrēto partiju nobalsojušo vēlētāju un vēl 50 centi par katru balsi pēdējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Papildus tām partijām, par kurām pēdējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā 5% vēlētāju, tiek šķiņķots vēl pa simt tūkstošiem eiro.

Pateicoties šādai kārtībai, ik gadu partijām (līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām kopskaitā desmit) tiek sadalīti ap četriem miljoniem eiro – sākot no 800 tūkstošiem eiro gadā Saskaņai, bet beidzot ar 106,2 tūkstošiem eiro gadā Progresīvajiem. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru