Pārgaujieši atgriežas savās telpās

- 3.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (VPĢ) skolēni kopš pagājušā gada mācījās citviet, jo ierastajās mācību klasēs norisinājās remontdarbi. «Mazliet var just, ka darbiniekiem ir spēka izsīkums,» skaidro VPĢ direktore Agita Zariņa. Skolotājiem nācās aktīvi pārvietoties no vienas ēkas uz citu, lai novadītu mācību stundas, un tas prasīja gana daudz enerģijas. Viņa par to ir ļoti pateicīga skolas personālam: «Jāsaka milzīgi liels paldies viņiem par šī gada izturību, jo skolēni un direktore bija tie, kas ir sēdēja uz vietas, pārējie skraidīja riņķī.»

Marta beigās Būvniecības valsts kontroles birojs pieņēma ekspluatācijā VPĢ galveno mācību korpusu pēc tā pārbūves, un skolas lielā saime, kas, ietverot skolotājus, darbiniekus un skolēnus, ir teju 700 cilvēku, varēja atgriezties ierastajās skolas telpās. «Šis ir pat grūtāks laiks, nekā varēja domāt, tāpēc ka ir virkne sīkumu, kas prasa ārkārtīgi daudz enerģijas un darba, piemēram, atkritumu spaiņi, kur likt ziņojumus vai ko darīt ar pulksteņiem. Tādi sīkumi! Žalūzijas šobrīd ir milzīga problēma, jo saules pusē ir neiespējami mācīties. Lielākajai daļai logu ir mainījies augstums, un iepriekšējās vairs neder,» dalās Agita Zariņa, norādot, ka skolas iekārtošanas darbi varētu ilgt līdz pat nākamā gada sākumam. Tomēr šie mazie darbi uz pārdzīvotā fona esot sīkums, un, viņasprāt, kļūs tikai vieglāk.

VPĢ GALVENĀ ĒKA pieņemta ekspluatācijā, un skolas lielā ģimene var sākt apdzīvot mūsdienīgās telpas. Gan skolēni, gan arī vecāki sniedz atbalstu telpu iekārtošanā. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru