Pārgaujas sākumskola – grāmatu lasīšanas karaliene

- 16.Maijs, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Tā izskan viens no vērtējumiem lasīšanas konkursa Mana grāmatu karaliene noslēguma pasākumā 7. maijā Valmieras 2. vidusskolā.

Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa ik gadus aicina savus lasītājus rakstīt bibliotēkai vēstuli par gadā izlasītu interesantu, aizraujošu grāmatu. Šogad konkursā piedalījās 280 dalībnieki no Pārgaujas sākumskolas, Viestura vidusskolas, Valmieras 5. vidusskolas, Valmieras sākumskolas, Trikātas pamatskolas, Rencēnu pamatskolas, Gaujas krasta vidusskolas.

Pārgaujas sākumskola konkursā piedalījās ar 241 skolēna darbiem, tā jau vairākus gadus ir šīs lasīšanas veicināšanas aktivitātes līdere un fane.

Titulu Klase – lasīšanas čempione ieguva Pārgaujas sākumskolas 3.b klase un skolotāja Agnese Neija, kā arī Valmieras Viestura vidusskolas 6.b klase un skolotāja Anda Upīte.

Dalībnieki vecumā līdz 9. klasei bija rakstījuši par 97 nosaukumu grāmatām. Lielā grāmatu nosaukumu daudzveidība neļāva kādai grāmatai ar lielu pārsvaru iegūt karalienes godu. Šogad ar vienas balss pārsvaru vecākajā vecuma grupā karalienes godā tika iecelta zviedru rakstnieces Kristīnes Olsones grāmata Stikla bērni. Karalienes pavadones ir D. Valjamsa Pusnakts banda, D. Ozoliņas Izglābt brīvlaiku un E. Hanteres Klanu kaķi.

Mazās karalienes godā šogad iecēlām R. Skotona Runci Punci, jo par to nobalsojusi Gaujas krasta vidusskolas 4. klase.

Bibliotēkas žūrijas komisija bija novērtējusi konkursa darbus, un radošāko, interesantāko darbu autori saņēma Valmieras bibliotēkas, izdevniecību Zvaigzne, Jānis Roze, Virja LK dāvātās grāmatas un citas balvas.

Konkurss ir ikgadējs, notika jau 28. reizi. Valmieras bibliotēka pateicās arī savām pastāvīgajām konkursa dalībniecēm – skolotājām Ilonai Ozoliņai, Dacei Treimanei, Dzintrai Indriksonei no Valmieras sākumskolas, Andai Upītei no Valmieras Viestura vidusskolas.

Konkursā vairākus gadus piedalās arī Elīza Evelīna Pētersone no Trikātas pamatskolas 6. klases. Elīzas Evelīnas darbi vienmēr ir interesanti un radoši. Šogad Elīza bija rakstījusi par A. Naneti grāmatu Mans vectēvs bija ķiršu koks.

Visus konkursa dalībniekus priecēja Valmieras Viestura vidusskolas teātra «Sprīdītis» režisora Roberta Segliņa veidotā atraktīvā izrāde Velniņi.

Valmieras bibliotēkā iekārtota konkursa darbu izstāde ar 163 interesantiem, dažādos materiālos un radošos izpildījumos veidotiem darbiem, kura būs skatāma visu maiju.

PĀRGAUJAS SĀKUMSKOLAS 4.c klase un skolotāja Dzintra Indriksone bibliotēkā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru