Parāds nekur nepaliks

- 18.Janvāris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nesen «Liesmai» piezvanīja kāda sieviete, kura nonākusi neizpratnē, no Kocēnu pirmsskolas izglītības iestādes «Auseklītis» saņemot rēķinu, kurā uzrādīts parāds — turpat 130 eiro. Izbrīnu šis fakts izraisījis tādēļ, ka dēls dārziņu absolvējis pirms septiņiem gadiem un visu šo laiku nekādu ziņu par parāda esamību nav bijis. Līdzīgā neizpratnē esot nonākuši vēl daži vecāki, tāpēc devos uz Kocēnu pašvaldību, kur skaidrojumu šai situācijai meklēju pie finanšu direktores SVETLANAS GREKAS.

Lūk, ko viņa pastāstīja: «Rēķini maksājumiem par pirmsskolas izglītības iestādes pakalpojumiem katru mēnesi tiek izrakstīti, pamatojoties uz iestādes vadītāja iesniegtajām apmeklējuma tabulām. Tos nododam atpakaļ iestādes vadītājam, kas savukārt nodrošina rēķinu tālāko virzību līdz konkrētiem bērnu vecākiem. Rēķini katru mēnesi tiek izrakstīti arī tad, ja bērns ir bērnudārzu beidzis, bet vecākiem palicis maksājumu parāds. Tas nozīmē, ka visus šos septiņus gadus rēķins ticis izrakstīts. Tā kā uz rokas to vairs nebija iespējams izsniegt, rēķins sūtīts uz dzīvesvietas adresi. Parāds nekādi nevar pazust, jo tas noteikti uzrādās gada beigās, veicot debitoru parādu inventarizāciju. Tad arī rēķins tiek atkārtoti nosūtīts, vienlaikus informējot vecākus par tiesībām parādu pārsūdzēt. (Visi esam cilvēki, arī grāmatveži var kļūdīties...) Protams, tad jābūt attaisnojošiem dokumentiem par izdarītajiem maksājumiem.»

Kāda iemesla dēļ rēķini ilgstoši nav saņemti, nav skaidrs. Tāpat kā tas, kādā veidā pēc septiņiem gadiem rēķini līdz adresātam tomēr nonākuši.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru