Par vienu kastaņu vairāk

- 22.Maijs, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vakar Valmierā, Vienības laukumā, skolēni iestādīja hibrīdo zirgkastaņu. To dāvanā no Latvijas Dendrologu biedrības saņēma to skolu audzēkņi, kas piedalījās īpašā projektā, pētot Latvijas 2014. gada koka — zirgkastaņas — izplatību Valmierā.

Vairāku skolu skolēni kastaņu izpēti pilsētā uzsāka aprīļa beigās, kad tik tikko no pumpuriem bija izšķīlušies nelieli kastaņu lapu stari, bet pabeidza mēnesi vēlāk — skaistajā kastaņu ziedēšanas laikā. Tā skolēni iesaistījās pilsētas dabas izzināšanā un skaidroja, cik populāra zirgkastaņa ir pilsētas stādījumos. Vakar, kad visā pasaulē atzīmēja Starptautisko bioloģiskās daudzveidības dienu, Valmieras skolēni apkopoja pētījuma rezultātus.

Pētījuma laikā noskaidrots, ka Valmierā aug gandrīz 300 parastās zirgkastaņas. Lielākā daļa no kokiem stādīti senāk un sasniedz jau 50 līdz 100 centimetru apkārtmēru. Valmierā kastaņas stādītas gan privātmāju, uzņēmumu, mācību iestāžu, daudzdzīvokļu namu pagalmos, ielu, parku malās un kapos, gan Gaujas ielejā. Tās lielākoties stādītas pa vienai, taču jaunieši atklājuši arī divas zirgkastaņu koku rindas. Viena no tām ar 13 kokiem stādīta gar uzņēmuma teritorijas robežu.

PĒTNIEKI. Valmieras Pārgaujas sākumskolas, Valmieras Valsts ģimnāzijas un Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas audzēkņi, kas izzinājuši kastaņu dzīvi pilsētā, Vienības laukumā iestādīja vēl vienu kociņu.Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru