Par vērtībām un kvalitatīvu balsojumu

- 7.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai pilnveidotu jauniešu izpratni par Eiropas Savienību, integrējot to formālajā un neformālajā mācību procesā Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas programmā, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā vakar notika atklātā stunda, kurā jaunieši tika izglītoti, kā piedalīties 25. maijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās un kā tās ietekmēs mūsu turpmāko dzīvi.

«Vēlēšanas ir par vērtībām, nevis kaimiņu Jāni no Rīgas ielas, kas ir baigi foršs džeks, bet par to, kas jums tiešām ir svarīgs,» uzsvēra Jolanta Bogustova no EP biroja Latvijā, mudinot aizpildīt biļetenu, kurā personāliju vietā bija ierakstītas tieši vērtības – cilvēcīgums, drošība, caurspīdīgums, attīstība, tīra daba, vienlīdzība, atbalsts, godīgums, atbildība, zināšanas, lojalitāte, labsirdība, izklaide, radošums, cieņa, labklājība, stabilitāte, taisnīgums, ietekme un brīvība, savukārt biļetena otrā pusē vajadzēja nobalsot par vai pret jauniešu līdzdalību EP vēlēšanās no 16 gadu vecuma. Kā vēlāk izrādījās, 27% lapiņu nebija apgriezuši otrādi, tādējādi atturoties no balsojuma, un tas vēlreiz apliecināja, cik būtisks bijis Jolantas brīdinājums: «Esiet uzmanīgi, aizpildot vēlēšanu listes!» Lielākā daļa – 54% – gan bija pret vēlēšanu tiesībām no 16 gadiem, par ko skolotāja Jura Mūrnieka ironiska replika – ja būtu par, tad tiktu ievēlēti divi Gobzemi.

SAMANTA BERGA: «Nevienam nevajadzētu atturēties no domas doties vēlēt, taču rūpīgi izvērtēt, kam mēs atdodam savu balsi.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru