Par stingru mugurkaulu

- 22.Jūnijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Saņemot tūrista vīzu ieceļošanai Austrālijā, standarta dokumenta nobeigumā, kur uzskaitītas imigrācijai svarīgas lietas, kas iebraucējam jāņem vērā, ar tādu kā pirksta pakratīšanu preventīvos nolūkos ir atgādināts labi uzvesties un, pats galvenais, atcerēties, ka iebraukšana vai palikšana Austrālijā ir p r i v i l ē ģ i j a.

Šis teikums, šī doma piesaistīja uzmanību un pirmajā brīdī pārsteidza. Sevī smaidot, nodomāju: «Tu paskat’, kādi lepni un lielīgi! Šitā pateikt!» Pēc tam modās apbrīna par austrāliešu valstiski augsto pašapziņu, ar ko caurausts pat šis dokuments, un visbeidzot skats dabiski pagriezās pretējā virzienā – uz sevi, uz mums – un lika aizdomāties par to, cik taisns ir mugurkauls mūsu valstij, cik pārliecināti un lepni esam par mūsu Latviju, un vai mēs arī pēc iekšēji dziļākās pārliecības tā uzdrošinātos teikt mūsu valsts viesiem vai pilsonības gribētājiem. 

Austrālija ir izteikti multikulturāla valsts, kurā katram trešajam iedzīvotājam dzimtene ir kāds cits zemeslodes reģions, tomēr, neskatoties uz to, ka brīvs un sociāli aizsargāts var justies jebkuras nacionalitātes pārstāvis, neapgāžami pastāv visiem kopīga vienošanās par principiem, uz kādiem balstās valsts un sabiedrība.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru