Par laikmetīgās un tradicionālās kultūras līdzsvaru

- 6.Janvāris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Projekta sagatavošana Valmieras pretendēšanai uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu ir prasījusi drosmi uzirdināt piesaulītē snauduļojošos priekšstatus par to, kas piestāv un pieklājas Valmieras novadam, visa ierastā izvērtēšanu, izpurināšanu, izvēdināšanu. 

Visticamāk, tik apjomīgi, tālredzīgi un mērķtiecīgi par Valmieras un novada kultūras virzienu nav domāts nekad līdz šim. 

Lai nemaldina jaunības trauslums. LIENE JAKOBSONE, mākslas vēsturniece, Valmieras novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja vietniece kultūrpolitikas jautājumos, vadot šo lielo projektu, ir tajā ielikusi tik jaudīgu potenciālu, ka, neskatoties uz konkursā neiegūto kultūras galvaspilsētas titulu un finansējumu, mūsu novada kultūras nākotne ies rūpīgi izstrādātajā attīstības virzienā, kas aptver visus kultūras slāņus un faktiski arī ir vienīgais ceļš pretī progresīvai, laikmetīgai un tajā pašā laikā koptas tradicionālās kultūras bagātai Valmierai, ar kādu mēs visi leposimies. 

***

– Esmu valmieriete, bet biju prom labu laiciņu. Atgriezos 2018. gada beigās. Ieguvu maģistra grādu mākslas vēsturē un Rīgā strādāju ļoti intensīvu darbu, kas bija izsmēlis spēkus, un tieši tad parādījās kultūras projektu vadītāja vakance Valmieras pašvaldībā. Tālāk sekoja teritoriālā reforma, un nu jau iet piektais gads, kopš esmu šajā darbā. Manā pārziņā bija Eiropas kultūras galvaspilsētas stāsts, es biju šī projekta vadītāja kopā ar Reini Suhanovu, projekta māksliniecisko vadītāju. 

LIENE JAKOBSONE.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru