Par Igauniju – no igauņu mutes

30.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kaut arī Konkurences padome balvu par ideju, kā Latvijā atvērt konkurencei tehnisko apskašu tirgu, otrā pasaules malā jau saņēmusi, gribas ticēt, ka šajā sensitīvajā jautājumā netrāpīsim kārtējā grāvī. Konkurences padome cildinājusi kaimiņu igauņu pieredzi, taču esmu radis šādus ārzemju it kā pozitīvās pieredzes izklāstus allaž uztvert kritiski, tāpēc labprāt piekritu CSDD Valmieras klientu apkalpošanas centra vadītāja Valda Stiģa ierosinājumam aprunāties ar diviem viņa kolēģiem no Igaunijas lielpilsētas Tartu. Tiesa, abi sarunas biedri  – vecākais eksaminācijas inspektors TOMASS MEIELS un eksaminācijas inspektors ARDI JALAKS – pārstāvēja tikai vienu no Latvijas CSDD darbības jomām, taču bija gatavi aprunāties arī par plašāku ar transporta līdzekļiem saistītu jautājumu tēmu, atsaucoties uz situāciju Tartu pilsētā. Domu apmaiņa, protams, notika universālajā saziņas valodā – krieviski.

Jūs abi šodien Valmierā apskatījāt, kā darbojas CSDD pārraudzītās jomas – tehniskā apskate, eksaminācija, dokumentu izsniegšana... Jūsuprāt, kur esam labāki mēs, latvieši, un kurās jomās ir labāka Igaunijas pieredze?

Tomass: Eksāmenu – gan auto vadīšanas, gan teorijas – ziņā mums daudz kopīga. Auto vadītāju kvalifikācijas eksāmenā man ļoti patika ilustrācijas pie testa jautājumiem. Pie mums pagaidām ir kaut kas līdzīgs, taču no 3. jūnija arī mums būs gandrīz tāpat kā Latvijā.

Tad jau var teikt, ka ņemat piemēru no Latvijas?

Nezinu, vai tieši no Latvijas, varbūt no kādas citas valsts, taču arī pie mums būs tieši tāpat. Vēl pie jums interesanti, ka pie teorijas jautājumiem klāt arī mazas videofilmas, kurās parādīta kāda satiksmes situācija un pēc tam uzdots jautājums. Mums tādas lietas nav, domāju, ka to varētu no jums pārņemt.

Mūsu patlaban sāpīgākā tēma – tehniskās skates. Cik var saprast no informācijas, pie jums Igaunijā ja ne gluži katrs autoserviss, tad tomēr servisi ar šo lietu nodarbojas tīri privāta biznesa ietvaros, kamēr mums visam pāri ir CSDD, savā ziņā valsts iestāde.

Kad firmai ir sagādāts viss tehniskās skates veikšanai nepieciešamais aprīkojums, tad visi uzņēmuma darbinieki noliek teorijas eksāmenu, un tikai tad var uzsākt tehniskās skates transportam.

PIE LABIEM KAIMIŅIEM ATBRAUKUŠI. Igauņu kolēģi (no kreisās) Ardi Jalaks un Tomass Meiels pie savas dienesta automašīnas CSDD Valmieras klientu apkalpošanas centra stāvvietā. Gunta Vīksnas foto

Komentāri
Pievienot komentāru