Par Gaujmalas apdzīvotību

- 11.Septembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Ja ne no pasaules pirmsākumiem, tad katrā ziņā vairāk nekā pusgadsimtā, kopš esmu Valmierā, ne vien par katru lielāku, bet arī mazāku būvi, kas te iecerēta vai top, ir notikušas padziļinātas diskusijas: vai nu mums tādu vajag, varbūt bez tāda lielveikala vai cita objekta vispār varēja iztikt, par tādu naudu varēja uzbūvēt kaut ko citu – daudz praktiskāku utt.

Par lielām būvēm būtu atsevišķa saruna. It sevišķi par tām, kas Valmierā kā kastītes tika saslietas kara gados pilnīgi izdegušajā centrā. Taču redzams, un, cerams, arī turpmāk tā būs, ka pilsēta arī ar lielajām būvēm pamazām atgūst savdabīgumu.

Šoreiz manas pārdomas gan ir par mazajām būvēm, kas domātas galvenokārt mūsu muskuļu un arī prāta atpūtai. Prātam katrā ziņā tāda ir pērn pie Ģīmes dzirnavu ezeriņa izveidotā dabas taka, kuras projekta idejas autors ir Jānis Zemļickis. Gandrīz vai džungļainais, krūmiem un zālēm pirms tam aizaugušais ezeriņa krasts nu ir pievilcīgs un pastaigā aicinošs. Nu ikviens, kuram ir interese par putniem, kukaiņiem, zivīm un citādām dzīvībām, te arī savu prāta bagāžu vismaz ar priekšstatiem par tām var bagātināt.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru