Par elektroskrejriteņiem ceļu satiksmē

- 9.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Viņnedēļ, braucot automašīnā pa Georga Apiņa ielu, krustojumā ar Rubenes ielu ieraudzīju uz trotuāra stāvam tēvu, tā ap četrdesmit, kopā ar meitu, iespējams, jau skolnieci. Uz abiem viens elektroskrejritenis, cik varu noprast, abiem viens ceļamērķis.

Kamēr pildu zīmes STOP pieprasījumu, pagūstu apmainīties skatiem ar vīrieti. Zinu, ka viņa turētais divriteņu električka nav domāts braukšanai diviem, tāpēc paceļu gaisā divus pirkstus un noraidoši pakratu ar galvu. Potenciālais satiksmes dalībnieks lieliski saprot manu vēstījumu, pasmaida un tad ar roku parāda manā virzienā tikai stiprajam dzimumam raksturīgu specifisku žestu sev zem jostasvietas... Latviski tas nozīmē: man pie kājas šie noteikumi! Un, ja tā domā ģimenes tēvs, teorētiski pozitīvais piemērs savai atvasei, tad ko varēs prasīt no viņa meitas, kad viņa būs paaugusies un pati gribēs ar elektroskrejriteni vizināties?

Tomēr elektroskrejriteņu dalība ceļu satiksmē Latvijā šobrīd jau strikti regulēta, un, lai veicinātu visu satiksmes dalībnieku drošību, ir pieņemti grozījumi Ceļu satiksmes noteikumos. Lai veicinātu sabiedrības izglītošanu par jaunajiem noteikumiem, Latvijas Automoto biedrība (LAMB) uzsākusi informatīvu kampaņu Ēēē! Brauc pēc noteikumiem!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru