Par BMX pirms olimpiešu lidojuma Rīga – Frankfurte

- 27.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Pagājušajā trešdienā, kad Valmieras novada pašvaldība svinīgi pavadīja Valmierā savu meistarību spodrinājušos Latvijas olimpiskās izlases dalībniekus uz Tokiju, Liesmai palaimējās uz sarunu noķert Helvija Babra treneri. Lūk, ko pastāstīja pirms došanās taisnā ceļā uz Rīgas lidostu, no kurienes vispirms jālido uz Frankfurti un pēc tam uz Tokiju, MIKS PUĶĪTIS, Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra BMX treneris, saldenieks, kurš nu jau tīri labi iedzīvojies Latvijas BMX galvaspilsētā Valmierā.

Prieks, ka tu no mazās Kurzemes pilsētiņas Saldus, kur arī savulaik bija ļoti aktīva BMX darbība klubā Ozolēni, esi nonācis lielajā Valmierā un šodien jau esi mūsu kārtējā BMX olimpieša treneris. Protams, Tokijā jums būs arī savā ziņā laimes spēle, taču, kā es saku, veiksme un Valmiera sākas ar V...

Lielie mājas darbi ir izdarīti. Tas pirmais sagatavošanās cikls, kas bija te uz vietas, es uzskatu, pagāja veiksmīgi. Pirmkārt, mums šis lielais karstums palīdzēja...

Tokijā jau būs vēl karstāks...

Jā, tur būs baigi karsts.

Ko vari teikt par BMX trasi, kāda tā ir Tokijā?

Vienā vārdā – fifīga! Pilnīgi citādāka nekā tās, kas ir visur citur. Tāpēc jau mēs neskrējām uz kaut kādām nometnēm, nav jau jēgas. Jo Tokijas trasi nosimulēt nekur citur nevar! Mēs vairāk simulējām diennakts ritmu, treniņu ritmu, visu videoloģiju ar pauzēm salikām – visu pa stundām, pa laikiem, kā mums vajag. Divas nedēļas tā forši nostrādājām! Manuprāt, pirmā gatavošanās fāze mums sanākusi veiksmīga. Tā Tokijas trase ļoti daudz ir kustībā, tur pat nav ar daudz minieniem, tikai pirmā taisne. Tur tāds franču stils – īpatnējs, kur klasiskajiem trases elementiem nedaudz klāt tādas savdabīgas lietas.

Galvenie konkurenti Helvijam būs franči, holandieši, amerikāņi un, protams, arī Šveicei ir nikni braucēji...

Franči un holandieši droši vien ir galvenie favorīti, bet mums ir diezgan pateicīgi no nedaudz tādas ierakumu pozīcijas startēt... Uz mums nav nekāda lieka spiediena. Zini, katram jau ir savs plāns, mums arī savējais.

Cik BMX braucēju izies uz starta un pēc kādas sistēmas cīnīsies Tokijas trasē?

Būs 24 sportisti. Četros braucienos katrā pa sešiem dalībniekiem. Mēs jau pēc ranga esam paskatījušies, kas mums tur nāks pretī. Pirmajā kārtā, izskatās, būs gan Kimmans, gan pasaules čempions Van Gents, abi spēcīgie holandieši.

Guntis Vīksna, teksts un foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru