Par augstskolu pārvaldības reformu

- 27.Maijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Mana pirmā doma, izdzirdot, kā tiek virzīta augst­skolu reforma, – tās ir vienas politiskās partijas ambīcijas, kur tā cer celt savu prestižu, noslēpjot citas savas lietas un praktiski pakļaujot augstāko izglītību politiskai kontrolei.

Aizbildināšanās ar kvalitāti te ir pilnīgi nevietā, pilnīgi nevietā, jo tas, kas tiek pašlaik darīts, nekādā veidā netiek finansiāli saistīts. Jo tas ir apmēram tā – kā saka, jums ir jāuzlabo darbs, un tāpēc mēs jums iedosim divus kontrolierus, kuriem jūs maksāsiet algu no sava budžeta, bet jums mēs naudu vairāk nedosim. Nu, tad pamēģini uzlabot šo darbu šādā sistēmā! Tas būtu jāsaprot. 

Un vēl viena lieta, kas visu šo procesu padara vēl nesimpātiskāku. Augstākajai izglītībai jau tika izdarīts viens spļāviens ģīmī. Šinī gadījumā nav jautājums, vai tas ir Muižnieks, vai tas ir Zemnieks, vai tas ir kāds cits pēc uzvārda... Bet tas, ka Izglītības un zinātnes ministrija pati uzsāka šo procesu pret Latvijas Universitāti un ar visu varu mēģināja pierādīt, ka es ar jums izrīkošos tā, kā man gribas, un tā, kā es to uzskatu par pareizu! Labi, ka tiesa atsēdināja atpakaļ šo politisko lēmumu!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru