Pansionātā «Valmiera» notikusi klientu un darbinieku pirmā vakcinācija

- 23.Februāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sociālās aprūpes centros (SAC) jau februāra sākumā tika veikti visi nepieciešami sagatavošanās darbi, un ar 10. februāri visā Latvijā uzsākta SAC klientu un darbinieku vakcinācija pret Covid-19. 

Valmieras pilsētas pašvaldības pansionātā «Valmiera», kas darbojas divās adresēs – Rīgas ielā 55 un Kauguru ielā 3 –, 19. februārī notika klientu un darbinieku pirmā vakcinācija pret Covid-19. Kopumā 38 SAC klienti un 18 darbinieki saņēma «AstraZeneca» vakcīnu pret Covid-19. Izbraukuma vakcināciju veica SIA «Valmieras Veselības centrs» vakcinācijas kabineta medicīnas darbinieki, ziņo Valmieras pilsētas pašvaldība.

Kā zināms, vienā no pansionāta ēkām bija konstatēta saslimšana ar Covid-19, un vēl nav pagājušas 90 dienas, kuru laikā saglabājas dabiskā imunitāte, – šie klienti un darbinieki netika vakcinēti. Netika vakcinēti arī tie, kuriem vakcinācija nav ieteicama veselības problēmu dēļ vai kuri lēmumu vakcinēties vēl nav pieņēmuši. 

SAC uzturas personas, kas ir pakļautas visaugstākajam inficēšanās riskam. Valmieras pilsētas pašvaldības pansionāta «Valmiera» direktore Teiksma Taube par vakcinācijas procesu stāsta: «Saraksti par klientiem, kuri  vēlas vakcinēties, mums bija apkopoti jau kopš pagājušā gada decembra. 

SAŅEMOT «AstraZeneca» vakcīnu. Pansionāta «Valmiera» foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru