Palicis pavisam nedaudz

- 3.Oktobris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Līdz 13. Saeimas vēlēšanām palikušas vairs tikai dažas dienas – balsojums gaidāms jau šīs nedēļas nogalē. Tajā pašā laikā vēlēšanu iespējamais iznākums joprojām ir neskaidrs, un pamatotas cerības iekļūt nākamajā Saeimā saglabā vismaz septiņas politiskās partijas vai vēlēšanu apvienības.

Viens no būtiskiem faktoriem, kas ietekmēs balsojuma rezultātus, būs arī iespaidīgais neizlēmušo vēlētāju skaits, daudzi no kuriem, ļoti ticams, tā arī neaizies līdz vēlēšanu iecirkņiem. Tas savukārt dos papildu priekšrocības partijām – parlamenta ilgdzīvotājām jeb tā dēvētajam lielajam četriniekam (trim varas partijām un Saskaņai), kurām katrai ir savs uzticīgo vēlētāju loks, kas uz vēlēšanu iecirkņiem dosies jebkurā gadījumā. Panervozēt nāksies vienīgi par Jauno Vienotību pārtapušajai Vienotībai, jo pirmkārt jau daļai vēlētāju ir visai maz skaidrības par visām partijām, kas pieskaitījušas sevi pie jaunajām, bet otrkārt – kā liecina aptaujas, tās reitingi balansē ap nepieciešamo 5% robežu. Tiesa, ar tendenci pieauguma virzienā.

Krietni vairāk nervozēt tikmēr nāksies atlikušajiem pretendentiem uz 5% barjeras pārvarēšanu, tostarp arī atklāti populistiskajai kompānijai ar nosaukumu Kam pieder valsts. Lai arī visās Latvijas Saeimās, pateicoties protesta balsojumiem, vienmēr ir iekļuvis kāds bariņš populistu, ļoti tālu no praktiskās politikas, toties ar skaļām rīklēm un gatavi solīt visu un visiem, minētā kompānija ideju absurduma ziņā sit pušu visu līdz šim pieredzēto, un tas varētu beigās atbaidīt krietnu daļu to vēlētāju, kuri it kā ir gatavi šo grupējumu atbalstīt, tomēr tajā pašā laikā vēl ir saglabājuši arī kādu realitātes sajūtu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru