Pa mazam solītim uz zaļo dzīvesveidu

- 22.Oktobris, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Daudzi cilvēki mūsdienās saprot, cik svarīgi ir ievērot zaļu, ilgtspējīgu dzīvesveidu, lai celtu gan savas dzīves kvalitāti, gan arī pasargātu apkārtējo vidi, un piekrīt tam, ka kaut kas ir jāmaina, taču uzskata, ka tam tāpat nav jēgas.

Vēl populārs uzskats ir tas, ka zaļais dzīves­veids prasa daudz laika un piepūles. Piemēram, atteikšanās no personīgā transporta ikdienā un tā aizvietošana ar sabiedrisko transportu, velosipēdu vai kājām šķiet neiedomājami apgrūtinoša. Tāpat iešana uz bioloģiskās pārtikas veikalu var aizņemt vairāk laika. Arī, piemēram, atkritumu šķirošana prasa mazliet piepūles. Tā ir tiesa, ka daudzi procesi var sagādāt mazas neērtības, bet kopējais laika ietaupījums, izvēloties to nedarīt, būs vien dažas minūtes. 

Aicināju AGNESI GAIDELIONI, Cēsīs esošā bezatkritumu veikala ieber.lv vadītāju un zaļā dzīvesveida atbalstītāju, uz sarunu par to, kā dzīvot dabai draudzīgāk.

Agnese Gaidelione dalās ar savas ģimenes stāstu: «Mūsu ģimenei stāsts par zaļu dzīves­veidu sākās līdz ar ķiparu ienākšanu ģimenē. Kad pieteicās pirmais dēliņš, mēs sākām izvērtēt savu ikdienu un domājām par to, ko varam mainīt. Pieaugušie ar sevi var visu ko sarunāt, bet, tiklīdz jādomā par bērnu, ir jāizvērtē, kas būtu labākais viņam. Vispirms paskatījāmies uz veļas pulvera sastāvu un sapratām, ka ir arī labākas alternatīvas par lielveikalā nopērkamajiem. Ir pulveri bez aro­māta, bez pievienotām sintētiskām piedevām, ir arī tādi, kas atjauno dabas resursus.

AGNESE GAIDELIONE. Foto no ieber.lv mājaslapas


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru