Otras krematorijas Valmierā nebūs

- 23.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Otras krematorijas Valmieras pusē nebūs – šādu lēmumu ir pieņēmusi Valmieras pilsētas pašvaldība, ņemot vērā gan iedzīvotāju viedokli, gan atbilstību teritorijas plānojumam.

Valmierā ar apbedīšanas pakalpojumu biznesu saistīti vietējie uzņēmēji bija iecerējuši būvēt jaunu krematoriju vien 900 metrus no pašreizējās krematorijas, kā arī aptuveni 200 metrus no Vidzemes slimnīcas, 400 metrus no bērnudārza «Bitīte» un daudzdzīvokļu mājām. 

Valmieras pilsētas Būvvaldes vadītāja Jolanta Brūniņa komentē šo lēmumu: «2020. gada 20. oktobrī Valmieras pilsētas Būvvalde pieņēma lēmumu neizsniegt būvatļauju apbedīšanas pakalpojumu kompleksa un krematorijas izbūvei Somu ielā 1. Lēmums pamatots ar Valmieras pilsētas pašvaldības teritorijas plānojumu un apbūves noteikumiem, kas šāda veida ēkas paredz būvēt dabas un apstādījumu teritorijā – kapsētā.

Attēlam ilustratīva nozīme


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
zinātkārais lasītājs - 23.Oktobris, 2020 - 22:42

Täds viedoklis ir pārsteidzīgs! TV ļaudis šoreiz pasteigušies ar līdz galam nenoklausītu informāciju. Otrās krematorijas būvniekiem ir pateikts argumentēts NĒ konkrētai viņu iecerētajai vietai, taču tas nenozīmē, ka otru krematoriju Valmierā Litiņa kungs&draugi nevarētu celt kaut kur Kocēnu kapu tuvumā. Ja ne gluži blakus esošajai krematorijai, kas laikam tomēr no malas izskatītos perversi, tad bez kàdām problēmām to darīt varētu Kocēnu kapsētai otrā pusē, kur lepna iebrauktuve no Valmieras apvedceļa puses. Tà teikt, visu līķu tranzītu tad Litiņš%draugi varētu savākt un dedzināt savā skumju kurinātavā uz nebēdu!

Bèrziņš - 24.Oktobris, 2020 - 14:17

In reply to by zinātkārais lasītājs

Jā,jā būs otra krematorija,tikai citā vietā.

Pievienot komentāru