Oskars Ķibermanis – Eiropas čempions!

- 18.Janvāris, 2022
Sports
Laikrakstā

Svētdien Šveicē Sanktmoricas dabīgā ledus trasē notika šīgada Pasaules kausa izcīņas pēdējā posma sacensības bobsleja četriniekiem, kas vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts. Tajā teicamu sniegumu parādīja Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Edgaru Nemmi, divu braucienu summā kļūstot par uzvarētājiem gan Pasaules kausa posmā, gan Eiropas čempionātā, PK sezonas kopvērtējumā ar 1395 punktiem ieņemot 6. vietu.

Ķibermanis pirmajā piegājienā trasē devās ar 11. starta numuru, kad jau bija nobraukuši galvenie konkurenti vācieši Hāfers, Lohners un Frīdrihs. Lai arī ieskrējienā mūsējiem tikai 7. laiks, toties labs izejas ātrums, Oskars stūrē pārliecinoši, un finišā jauns trases rekords – 1:04,69 – 0,19 s ātrāk par Frīdrihu, kuru pirmajā braucienā vēl par 0,04 s apsteidza Gaitukēvičs no Krievijas. 

Otrajā braucienā trases rekordu par 0,03 s uzlaboja Frīdrihs, apsteidzot Gaitukēviču gan braucienā, gan summā, tomēr Ķibermanis spēja saglabāt 0,16 s pārsvaru, ar savu teicamo sniegumu sagādājot neviltota prieka izpausmes izlases trenerim Sandim Prūsim un bobsleja līdzjutējiem visā Latvijā.

EIROPAS ČEMPIONS OSKARS ĶIBERMANIS ar komandu uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, 2. vietā Vācija I ar pilotu Frančesko Frīdrihu, 3. vietā – Krievija I ar Rostislavu Gaitukeviču. Viestura Lāča (bobslejs.lv) foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Valmierietis - 20.Janvāris, 2022 - 05:32

Latvieši PATIEŠĀM var visu !!!

Pievienot komentāru