Orķestris – tie ir svētki

- 30.Jūnijs, 2023
Viesis
Laikrakstā

Reiz Rūjienas kultūras namā, kad tikko bija sācies Gvido Brenčeva diriģētā orķestra koncerts un skatuves malās lāsumoja purpursarkanie aizkari, gaismu spēlēs spoži mirdzēja mūzikas instrumenti un gaisā līdz pat augstajiem griestiem vēdīja svētku atmosfēra, skatītāji zināja, ka viņus gaida burvīgs mūzikas piedzīvojums.

Vēl būs skanēt daudziem skaņdarbiem, no kuriem dažu labu skatītāji ar aplausiem izlūgsies atkārtot, līdz kamēr izskanēs pats pēdējais, kam sekos klusuma pauze, kurā sakoncentrētas visas izbaudītās emocijas, un ar lielu sajūsmu pāri zālei velsies pateicīgo skatītāju aplausu vilnis. 

GVIDO BRENČEVS ir visai neparasts cilvēks, jo ar viņa enerģisko un nenogurdināmo darbību Rūjiena ir gadu gadiem saglabājusi savu augsto vietu Latvijas orķestru skatēs, un muzicējošo skolēnu un jauniešu maiņa arvien noturējusi mūzikas tradīcijas visaugstākajā līmenī. Nekas nenotiktu pats no sevis, ja nebūtu tik liela entuziasma un pārliecības, kas spēj iedvesmot. Viņš pats gan noliedz, ka ir pūlējies pārākajā pakāpē, un uzskata, ja katrs godprātīgi darītu kaut vai tikai to, ko no viņa prasa attiecīgā profesija un ko pats labprātīgi uzņēmies, tad ar to vien jau būtu pilnīgi pietiekami, lai sabiedrība baudītu visa veida labklājību. 

DIRIĢENTS GVIDO BRENČEVS.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru