Orientieristu medaļu vākums Latvijas čempionātā

- 20.Februāris, 2018

Nedēļas nogalē gleznainajā Vanagkalna (Jaunpiebalgas novads) apvidū tika sadalīti 2018. gada Latvijas čempionāta orientēšanās uz slēpēm medaļu komplekti trijās disciplīnās — sprintā, vidējā un garajā distancē.

Sacensībās veiksmīgi piedalījās arī Valmieras Bērnu sporta skolas orientieristi. Pie uzvarām visās trijās sacensību dienās tika Anna Emīlija Suta, kura savā W16 grupā pārspēja ne tikai savas sīvākās latviešu konkurentes, bet arī labākās Lietuvas vienaudzes. Šajā pašā grupā teicami startēja arī Aija Denija Trēziņa — 3. vieta sprintā un vidējā, kā arī 2. vieta garajā distancē. Trīs zeltus uz Burkānciemu pārveda arī Elizabete Ločmele, pārliecinoši triumfējot W18 grupā. Tikpat pārliecinoši 2. vietā visās dienās šajā grupā ierindojās Arta Renāte Rulle. Trešā vienaudze Sintija Ozola sprintā ieņēma 3. vietu, bet garajā distancē finišēja ceturtā. Divas uzvaras (sprintā un vidējā) W20 grupā izcīnīja arī Vilma Alberinga.

Arī puiši ar medaļām netika apdalīti. M18 grupā divus zeltus (sprintā un garajā) un sudrabu (vidējā) mājās pārveda Pauls Alberings. Rūdolfs Matīss Vimba astoņpadsmitgadnieku grupā uzvarēja vidējā distancē, sprintā paliekot uzreiz aiz goda pjedestāla. Vēl šajā grupā startēja arī Māris Heinols (pa dienām — 6., bez rezultāta (izlaists punkts), 5. vieta) un Matīss Leitlands (trīs 7. vietas). Valmieriešu lielajam medaļu birumam savu artavu pienesa arī M16 grupas orientierists Jēkabs Ločmelis, kuram sudrabs sprintā un garajā, kā arī zelts vidējā distancē. Pirmo reizi šādās sacensībās piedalījās arī Alvis Miglavs (M16) — 9. vieta sprintā, 10. vieta vidējā un garajā distancē.

Kopumā sacensībās startēja vairāk nekā 230 sportistu, no kuriem daļu  veidoja Lietuvas pārstāvji.

ARTA RENĀTE RULLE (augšējā rindā no kreisās), ELIZABETE LOČMELE, ANNA EMĪLIJA SUTA, AIJA DENIJA TRĒZIŅA, RŪDOLFS MATĪSS VIMBA, PAULS ALBERINGS, VILMA ALBERINGA, JĒKABS LOČMELIS.