Onkoloģijas diena 2021 veltīts kolorektālajam vēzim

10.Novembris, 2021
Sadarbības projekts
Portālā

Latvijas Onkologu asociācija katru gadu rīko onkoloģijas dienu un šajā gadā tā tiek veltīta kolorektālajam vēzim. Resnās un taisnās zarnas vēzis jeb kolorektālais vēzis ir viens no visbiežāk sastopamajiem ļaundabīgajiem audzējiem un Latvijā katru gadu ar to saslimst vairāk nekā tūkstoš cilvēku. Kā rāda Nacionāla Veselības dienesta dati, atsaucība uz valsts apmaksātajiem profilaktiskajiem izmeklējumiem ir ļoti zema – 2020. gadā tikai 14,6% iedzīvotāji vecuma grupā no 50 līdz 74 gadiem veica zarnu vēža profilaktisko testu, bet 2021. gada pirmajā pusgadā šo testu veikuši tikai 8%.

Lai aktualizētu nozīmīgāko kolorektālā vēža diagnostikā, vakcinācijā un skrīningā, staru terapijā, ķīmijterapijā un ķirurģijā, šā gada 11. novembrī no plkst. 12.00 līdz 15.30 tiešsaistē norisināsies konference “Kolorektāla vēža diagnostikas un ārstēšanas izaicinājumi”, kas domāta visu specialitāšu ārstniecības personām.

Tajā piedalīsies Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, Jēkabpils reģionālās slimnīcas, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti, kā arī starptautiski vieslektori no Īrijas un Portugāles.

Novēloti atklāta kolorektāla vēža ārstēšana ir laikietilpīgāka un finansiāli dārgāka, kā arī ne vienmēr nodrošina pozitīvu gala iznākumu, tāpēc arī šogad cenšamies aktualizēt kolorektāla vēža diagnostiku un ārstēšanu, lai šo situāciju vērstu uz labo pusi,” norāda Rīgas Austrumu slimnīcas Onkoloģijas centra pārstāvis un Latvijas Onkologu asociācijas prezidents asoc. prof., Dr. med. Jānis Eglītis.

Lai laikus pamanītu šo audzēju un uzsāktu ārstēšanos, asoc. prof., Dr. med. Jānis Eglītis aicina iedzīvotājus vecumā no 50 līdz 74 gadiem veikt valsts apmaksātu resnās un taisnās zarnas vēža profilaktisko pārbaudi (slēpto asiņu izmeklējums fēcēs) reizi divos. Profilaktisko izmeklējumu veikšanai uzaicinājuma vēstule netiek nosūtīta. Lai saņemtu valsts apmaksātu testu un informāciju par izmeklējuma veikšanu mājas apstākļos, jāvēršas pie sava ģimenes ārsta.

Viens no viediem, kā novērst saslimstību ar kolorektālo vēzi ir agrīna diagnostika, jo lielākā daļa pozitīvo vēža skrīninga testi ir ar labdabīgām priekžvērža situācijām, ” norāda asoc. prof., Dr. med. Jānis Eglītis.

Lai pēc iespējas sekmīgāk noritētu kolorektāla vēža diagnostika un ārstēšana, uz konferenci tiek aicināti gan ģimenes ārsti, gan ārsti diagnostikā, kā arī citi speciālisti. “Kolorektālais vēzis ir viens no tiem ļaundabīgiem audzējiem, kuram šobrīd ir pieejama laba un kvalitatīva ārstēšana, un ir iespējams sasniegt labus ārstēšanas rezultātus, tāpēc ir svarīgi šo tēmu aktualizēt plašāk,” tēmas aktualitāti pamato Jēkabpils reģionālās slimnīcas speciālists Dr. Guntis Ancāns.

Dalība pasākumā būs iespējama tikai tiešsaistē – platformā Zoom, iepriekš elektroniski reģistrējoties https://ej.uz/KolorektalaisVezis līdz 10. novembra plkst. 12.00. Tāpat būs iespējams vērot tiešraidi Latvijas Onkologu Asociācijas sociālā tīkla Facebook profilā.

Vairāk par pasākumu būs iespējams uzzināt https://fb.me/e/5bqO0D34c. Dalība tiešsaistes konferencē ir bez maksas un tās apmeklētājiem tiks piešķirti Tālākizglītības punkti (TIP).

Plašāk: www.onkologi.lv


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru