Olimpisko dienu svin sportojot

24.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien visā Latvijā 768 vietās norisinājās tradicionālā «Olimpiskā diena 2019», kas pulcēja vismaz 150000 dalībnieku no 101 Latvijas pašvaldības un pilsētas.

Vienlaikus visās norises vietās sportiskās dienas atzīmēšana sākās pl. 10:05 – ar rīta vingrošanu, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu. Pēcāk daudz kur notika dažādas sportiskas un radošas aktivitātes. Izglītības iestāžu audzēkņi iepazinās ar dažādiem olimpiskajiem sporta veidiem un to spēles noteikumiem, piedalījās stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos. Pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestāžu bērniem bija iespēja piedalīties zīmējumu konkursā, kur dalībniekiem bija uzdevums uzzīmēt Latvijas Olimpiskās komandas talismanu. Savukārt eseju konkursā 7. līdz 12. klašu skolēniem bija iespēja rakstīt iedvesmas vēstuli Latvijas Olimpiskajai komandai, ņemot vērā, ka 2020. gada vasarā Tokijā risināsies XXXII Olimpiādes spēles.

Ar «Olimpisko dienu 2019» arī šogad iesākās «Eiropas Sporta nedēļas» pasākumu programma, kas norisināsies 23. – 30. septembrī un kuras mērķis būs veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā, un tajā iesaistīties tiks aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs. Vairāki sportiski pasākumi norisināsies arī mūspusē, sīkāk – https://beactivelatvia.lv/pasakumu-karte.

«Olimpiskās dienas» norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987. gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992. gadā.

VALMIERĀ. Kur gan citur «Olimpisko dienu» svinēt, ja ne Vidzemes Olimpiskajā centrā – te piektdien pulcējās un dažādās sportiskās aktivitātēs piedalījās Valmieras pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru